Ekoklima

Idea&Design: kaip ir kuo dažyti sienas?

Idea&Design: kaip ir kuo dažyti sienas?

Jeigu jau pradėjote planuoti vidaus apdailos darbus, turbūt pravers ir papildoma informacija apie dažus bei jų naudojimą. Puikiai žinome, kad ir prekinių ženklų, ir rūšių, ir spalvų yra tiek daug, kad net neįmanoma suskaičiuoti. Tad kaip išsirinkti tinkamiausius ir pasiekti geriausio rezultato?  Konsultuoja dažų salono „Idea&design“ (UAB Atestas) specialistai.

PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS

Dažomas paviršius turi būti sausas, švarus ir neriebaluotas. Paviršių reikėtų nuvalyti UAB “Atestas” atstovaujamu valikliu „Cleaner“, perplaukite švariu vandeniu ir prieš apdorojant jį toliau reikėtų palaukti, kol paviršius išdžius.

Nepamirškite nuo paviršiaus pašalinti senus atšokusius dažus, o silpną paviršių reikėtų nuvalyti iki tvirto pagrindo. Kad sukibimas būtų geresnis, anksčiau nudažytą paviršių reikia nušlifuoti iki matiškumo. Pagrindo plyšius ir smulkius įtrūkius vertėtų užglaistyti glaistu „Micro“ (daliniam glaistymui), „Maxi Base“ (gilesniems plyšiams), „ Original Vagg Och Tackspackel “ (galutiniam paviršiaus apdorojimui). Nuglaistytą paviršių liks lygiai nušlifuoti ir nuvalyti dulkes.

GRUNTAVIMAS

Norėdami pagerinti dažų ir pagrindo sukibimą, taip pat jei paviršius anksčiau buvo dažytas blizgiais dažais arba yra silpnas, paviršių reikia gruntuoti gruntiniais dažais „Bindo Base“. Gruntinių dažų sluoksnis pagerina dažyto paviršiaus atsparumą apkrovoms, suvienodina pagrindo sugeriamumą ir sumažina apdailos dažų sąnaudas. Sugeriančius ar porėtus paviršius reikia gruntuoti gaminiu „Stopgrund“.  Dažnai daroma klaida –  prieš dažymą paviršius  gruntuoti giluminiais gruntais. To daryti nerekomenduojama: sumažėja dažų sukibimas su paviršiumi ir susiformuoja slidi, neįgerianti plėvelė. Ant jos tolygiai paskirstyti dažus bus sudėtinga.

DAŽYMAS

Naują paviršių dažykite 2 kartus, gruntuotą arba anksčiau dažytą paviršių vieną arba du kartus. Prieš dažymą dažus reikia gerai išmaišyti. Jei reikia, pirmam sluoksniui, arba dažant purkštuvu, dažus galima atskiesti švariu vandeniu (iki 10% tūrio). Paskutiniam sluoksniui rekomenduojama naudoti neskiestus dažus.

Dažant sienas, pirmiausia reikia dažyti horizontaliai, o išlyginti tepant iš apačios į viršų. Dažus patartina tepti gausiai, kad nudažytas paviršius ilgiau išliktų drėgnas ir būtų galima jį ilgiau apdoroti. Jeigu norite džiūvimo procesą sulėtinti, į dažus galite įpilti iki 5% dažų priedo „Pixar“. Ir dažymo metu, ir dažams džiūstant, oro bei paviršiaus temperatūra turi būti nuo +5°C iki +30°C.

Dėl per aukštos patalpos temperatūros ir skersvėjo gali susiformuoti nekokybiška dažų plėvelė, tad būkite atidūs. Suteptas dažyto paviršiaus vietas nepamirškite valyti švariu vandeniu: tinka neutralūs arba silpnai šarminiai valikliai. Netinka valikliai, kurių sudėtyje yra organinių tirpiklių. Įprastomis sąlygomis lateksinių dažų plėvelė galutinai sukietėja per 3–4 savaites, todėl iš pradžių reikia vengti intensyvaus paviršiaus valymo.

INOVA GLAMOUR

Šie dažai skirti sienoms, kurias tenka dažnai plauti. Tik įsivaizduokite savo vaikų kambarį, nubraižytomis linijomis virš lovų; koridorius, ar virtuvę… Nei pasitenkinimo, nei estetinio vaizdo. Naudodami auksčiausios klasės, ekologiškus, pirmos atsparumo klasės, drėgnam šveitimui dažus INOVA GLAMOUR, galite dažyti ne tik ankščiau dažytus paviršius, bet ir naujus, taip pat tinkuotus ar betoninius, lengvojo betono bei plytinius paviršius.

Nereikėtų išskirti ir gipso plokščių paviršių, gruntuotų ar medienos drožlių plokščių, dažomųjų tapetų ar stiklo paviršių – INOVA GLAMOUR puikiai padengia paviršių ir susitvarko su bet kokiu iššūkiu.

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis nurodytais kontaktais ar tiesiog užsukti į dažų saloną “Idea&Design” – konsultaciją konkrečiam atvejui suteiks tikri specialistai profesionalai.

Dažų salonas “Idea&design” / UAB “Atestas”
P. Lukšio g. 17, Vilnius
Tel.: +370 5 274 15 47; +370 630 00390

info@ideadesign.lt

Kiti temos straipsniai

Tikkurila dažai

Dažų vaidmuo tvarioje statyboje

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

dažymo patarimai Vivacolor

Interjero dažymo patarimai

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu