Ekoklima

Žemės tebelaukia šimtai savininkų

Žemės tebelaukia šimtai savininkų

Klaipėdos apskričiai nesiseka pabaigti žemės reformos. Ją žlugdė Palangos valdžia, kuri ilgą laiką nerengė detaliųjų planų sklypams grąžinti, ir projektuotojai, neskubantys atlikti valstybės užsakymų.

Pasak apskrities viršininko Vytauto Rinkevičiaus, Klaipėdos regione žemė grąžinta 95 proc. buvusių jos savininkų. Daugiausiai – 855 pretendentų, kurie neatgavo sklypų, yra likę Palangoje.

„Kol Palangos meras buvo Pranas Žeimys, detalieji planai žemei grąžinti nebuvo daromi. Dabar kurorto savivaldybė yra užsakiusi 150 hektarų plotą grąžintiniems sklypams suprojektuoti, tačiau darbai užsitęsė”, – teigė V.Rinkevičius.

Anot jo, projektuotojai turi kitų brangiau apmokamų darbų ir neskuba atlikti valstybės užsakymų.

Pabaigti žemės reformą, apskrities viršininko teigimu, trukdo ir tai, kad yra žmonių, nenorinčių žemės atgauti kitoje vietoje. Jie pretenduoja tik į buvusius plotus, nors šie sklypai jau yra paskelbti valstybės išperkamomis teritorijomis. Už tuos plotus galima gauti sklypą kitoje vietoje arba kompensaciją pinigais ir valstybės įmonių akcijomis.

„Blogiausia padėtis Vilniaus, Kauno apskrityse. Sostinėje žemės neatgavo 6,5 tūkstančio, o Kaune – 7 tūkstančiai buvusių savininkų”, – teigė V.Rinkevičius.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu