Search
Close this search box.
Anza

“VP dešimtukas” perstumdė kėdes

Kuriant nacionalinį investuotoją „Leo LT” dalyvaujančios „VP dešimtuko” įmonės „NDX energija” vairą vakar perėmė vienas VP grupės akcininkų Ignas Staškevičius.

Apsikeitė vadovais

Buvęs bendrovės „Euroapotheca” vadovas šiose pareigose pakeitė savo kolegą Darių Nedzinską. Abu jie yra VP grupės valdybos nariai ir akcininkai bei priklauso vadinamajam „VP dešimtukui”.

Vakar atšaukta visa „NDX energijos” valdyba. Tačiau iš tiesų „VP dešimtukui” priklausančios bendrovės „NDX energija” ir „Euroapotheca”, valdanti „Eurovaistinių” tinklą, tiesiog apsikeitė vadovais. D.Nedzinskas tapo pastarosios valdybos pirmininku ir generaliniu direktoriumi. Kiti naujai išrinkti „Euroapothecos” valdybos nariai yra Arūnas Bivainis ir Antanas Poška.

„Sukūrus nacionalinę elektros energetikos bendrovę labai svarbu, kad mažesniajam privačiam akcininkui atstovautų patyrusi ir su projektu emocinių ryšių neturinti korporacinio valdymo specialistų komanda”, – sakė VP grupės direktorė Jolanta Bivainytė. Pasak D.Nedzinsko, energetikos sektoriuje išdirbus 4–5 metus tokių ryšių atsiranda.

Mažasis akcininkas

Pats I.Staškevičius komentuoti pasikeitimų abiejų bendrovių valdyboje nenorėjo. Tačiau pripažino, kad apie „NDX energiją” sklando daug neigiamų nuomonių ir įmonės reputaciją reikėtų taisyti.

„Suprantu, kad yra nemažai žmonių, kuriems nepatinka „NDX energija” ir VP grupė, bet nesakyčiau, kad atėjau gerinti įmonės įvaizdžio. Mano ir bendrovės uždavinys yra vykdyti anksčiau prisiimtus įsipareigojimus, tiek nacio-

nalinio investuotojo, tiek VST ir kitų bendrovių atžvilgiu”, – dienraščiui sakė naujasis „NDX energijos” valdybos pirmininkas.

Jis taip pat pabrėžė, kad savo valdomos bendrovės netapatina su nacionaliniu investuotoju ar energetikos bendrovėmis ir juolab su atominės elektrinės statytojais. „Mes esame mažesnis „Leo LT” akcininkas. Aš esu įpratęs būti mažuoju akcininku – toks esu VP grupėje ir gerai žinau, kokios yra tokių akcininkų teisės ir pareigos”, – aiškino I.Staškevičius.

Darbo dar nepradėjo

Jis taip pat pripažino dar nespėjęs susipažinti su visais ankstesnės „NDX energijos” valdybos žengtais žingsniais ir įmonės sukaupta medžiaga.

„Negaliu vertinti kolegų derybų su Vyriausybe eigos, nes daugelio detalių dar nežinau. Galiu vertinti tik rezultatą – jeigu jis pasiektas, tai ir derybos, matyt, buvo sėk-

mingos. Manau, jos pavyko. Kita vertus, neketinu gilintis į praeities dalykus. Dabar reikia koncentruotis į įmonės valdymą”, – sakė I.Staškevičius.

Valdyba pati save paleido

Be D.Nedzinsko, buvusią „NDX energijos” valdybą sudarė ir kiti „VP dešimtuko” nariai – Vladas Numavičius ir pagrindinis VP grupės derybininkas „Leo LT” projekte Žilvinas Marcinkevičius.

Pastarasis toliau eis VP grupės viceprezidento pareigas.

VP grupės (buvusios „Vilniaus prekybos”) akcijas valdo 10 fizinių asmenų: broliai Nerijus, Julius ir Vladas Numavičiai, broliai Žilvinas, Mindaugas ir Gintaras Marcinkevičiai, Mindaugas Bagdonavičius, I.Staškevičius, Renatas Vaitkevičius ir D.Nedzinskas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt