Ekoklima

Vasaros estrada – akcininkų įkaitė

Vasaros estrada – akcininkų įkaitė

Atrakcionų prieglauda tapusi Klaipėdos vasaros estrada dar ilgai nesulauks pokyčių – sprendimai nepriimami dėl smulkių akcininkų.

Nors tik keletą Vasaros estradą administruojančios įmonės „Poilsio parkas” akcijų turi įsigiję fiziniai asmenys, ryžtingesni sprendimai, anot savivaldybės atstovų, nepriimami būtent dėl jų nedalyvavimo pasitarimuose.

Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Goda Giedraitytė teigė, jog šiuo metu vasaros estrada egzistuoja tik dėl poros renginių per metus, atrakcionų, kartingų.

„Didžioji dalis pasiūlymų, ką daryti su Vasaros estrada, susijusi su vasaros atrakcionais. Didelių renginių nesulaukiame”, – pasakojo G.Giedraitytė.

Anot specialistės, Vasaros estrada netraukia investuotojų dėl nesutvarkytos infrastruktūros, konkurencijos.

„Vasaros estrada neturi stogo, orai Klaipėdoje neprognozuojami – nė vienas verslininkas nenori investuoti, nes renginys gali žlugti vien dėl oro. Turime ir konkurentą Palangoje, tad atostogaujantys važiuoja į koncertus toje vasaros estradoje, kuri turi stogą”, – komentavo savivaldybės atstovė.

Tačiau Vasaros estrada išliks dar bent metus. Kitais metais tarptautinis folkloro festivalis „Europeade” pasirinko būtent šią vietą daugumai savo renginių.

Festivalio organizaciniam komitetui buvo siūloma kelios galimos vietos festivalio renginiams, tačiau atstovai išsirinko Klaipėdos vasaros estradą.

Grandioziniam renginiui savivaldybė ketina skirti daugiau lėšų nei iki šiol.

„Iki šiol buvo skiriama minimaliai lėšų sulaužytų suoliukų tvarkymui, švarinimo darbai atliekami per viešųjų darbų programą. Europiados poreikiams bus skiriama daugiau lėšų: reikės ir suoliukus, aplinką, elektros instaliaciją sutvarkyti”, – pasakojo G.Giedraitytė.

Tačiau „Europeada” estradą užims tik vieneriems metams. Kas laukia sovietinių laikų statinio – neaišku.

Buvo siūloma Vasaros estrados teritorijoje statyti naują Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą, tačiau teatro vadovo Ramūno Kaubrio nuomone, tai būtų teatro atskyrimas nuo kultūrinio Klaipėdos senamiesčio.

„Ne mes spręsim, kur teatras stovės, bet manau, kad tai nėra tinkama vieta – ji toli nuo centro ir kitų kultūrinių įstaigų. Pati vieta pagal mūsų ploto poreikius, parkavimo problemas yra labai gera. Gal po 50 metų tai nebūtų problema, bet turime galvoti ir kaip atrodysime šiandien. Išsikėlimas toli nuo centro pakenktų veiklai”, – savo nuomonę grindė R.Kaubrys.

Nepalankiai priimami ateities perspektyvų pasiūlymai, vienas kitas renginys per metus, nesutvarkyta infrastruktūra ir surištos rankos dėl nesurenkamų akcininkų – tokia šiandien Klaipėdos vasaros estrados situacija.

G.Giedraitytė reziumuoja, jog Vasaros estradai „Dainų ir roko maršų laikmetis baigėsi”.

Statinį administruojančios bendrovės „Poilsio parkas” direktorė Vaida Tamošiūnaitė vylėsi, jog apleista vasaros estrada daugiau investicijų sulauks ir galės atsitiesti šį rudenį, kai prasidės „Europeados” organizavimo darbai.

Tolimesnis estrados likimas – neaiškus.

Stagnacija: nesutvarkyta vasaros estrada šiuo metu negali išbristi iš šiukšlių ir artimiausiu metu, be „Europeados” festivalio, jokių konkrečių planų, ką daryti su pramogų vieta, nesiūloma.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu