Tikkuurila

Valdovų rūmų dalį žada baigti už 29,3 mln. litų

Valdovų rūmai

Generalinis rangovas Panevėžio statybos trestas (PST) iki 2013 metų ketina užbaigti dalies Valdovų rūmų statybos darbus. Numatoma, kad darbai kainuos 29,3 mln. litų.

Tai numatyta PST ir Vilniaus pilies direkcijos pasirašytoje sutartyje, pranešė bendrovė.

Šiais metais Valdovų rūmams skirtų 16 mln. litų, tačiau darbai nevyko, tad skirti milijonai nepanaudoti. Darbai sustabdyti Viešųjų pirkimų tarnybai nustačius pažeidimų ir pareikalavus nutraukti sutartį PST. Apie 8 mln. litų iš skirtų 16 mln. litų buvo perskirstyta kitoms kultūros įstaigoms.

Kitų metų biudžete Valdovų rūmams numatyta skirti 16 mln. litų. Iš viso pirmajai Valdovų rūmų daliai užbaigti reikia 32 milijonų. Kiek konkrečiai lėšų skirti Valdovų rūmams, spręs Vyriausybė ir Seimas.

Valdovų rūmų projekto darbų kaina išaugo nuo 114 mln. litų iki daugiau kaip 367 mln. litų. Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo atstatant Valdovų rūmus.

Mokesčių mokėtojams Valdovų rūmų statyba jau kainavo 230 mln. litų. Numatoma, kad galutinė statybų kaina sieks 367 mln. litų. Kad būtų atidaryta pirmoji rūmų dalis, dar stinga 32 mln. litų.

Skaičiuojama, kad galutinai baigti šį projektą reikėtų dar apie 110 mln. litų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu