Anza

V. Kudirkos progimnazija ruošiasi pastatų renovacijai

V. Kudirkos progimnazija ruošiasi pastatų renovacijai

Baigtų įgyvendinti projektų sutaupytomis lėšomis jau renovuojamos arba rengiasi darbams keturios Kauno mokyklos. Į rezervinių projektų, įgyvendinamų pagal programą „Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu”, gretą pateko ir Vinco Kudirkos progimnazija.

Pagrindinis mokyklos pastatų renovacijos tikslas – šilumos ir elektros energijos sąnaudų mažinimas. Skaičiuojama, kad po renovacijos per metus įstaiga sunaudos 558 mwh šilumos energijos ir 25,84 mwh elektros energijos, sunaudojamos apšvietimui.

„Šią savaitę bus įvertinta mūsų pateikta paraiška ir tikimės, kad jau spalį galėsime pasirašyti trišalę sutartį su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra bei Ūkio ministerija bei pradėti viešuosius pirkimus ir pirmuosius renovacijos darbus”, – teigė progimnazijos direktorė Danguolė Bagdonienė.

Mokyklą sudaro trys sujungti pastatai, vienas jų turi paveldo apsaugos objekto statusą. Renovacijos metu planuojama iš išorės apšiltinti dviejų naujesnių pastatų, sporto salės ir priestato sienas. Taip pat bus pakeisti visų trijų pastatų langai, lauko durys, apšiltinti stogai. Pradėjus remonto darbus mokyklos viduje bus rekonstruota šildymo ir karšto bei šalto vandens sistema, pakeisti radiatoriai.

„Paveldosauginiame pastate esantys radiatoriai yra itin prastos būklės. Be to, iki šiol mokykloje naudojamą vandenį tenka šildyti vandens šildytuvais. Jie naudoja daug elektros energijos ir, matyt, dėl to kartais neatlaiko mokyklos elektros instaliacija. Elektros energijos poreikiai pastaraisiais metais itin išaugo”, – apie problemas kalbėjo V. Kudirkos progimnazijos direktorė D. Bagdonienė.

Mokykla yra įdiegusi elektroninio dienyno sistemą. Kompiuteriai yra ne tik bibliotekoje, kompiuterių klasėje ir mokytojų kambaryje. Kad mokytojai savo darbo vietoje galėtų pildyti elektroninį dienyną, rašyti pažymius, kiekvienoje klasėje yra kompiuteris. Be to, mokykla yra padavusi paraišką dalyvauti projekte, kurio metu įprastas penktokų mokymo priemones pakeis planšetiniai kompiuteriai ir elektroniniai vadovėliai. Tikimasi, kad renovavus elektros instaliacijos sistemą, trikdžių nebeliks.

Pasak direktorės, jau dabar su moksleiviais kalbama apie prasidėsiančius remonto darbus, pasakojama, kaip reikia elgtis ir ko negalima daryti statybininkų atitvertose vietose. Pirmiausia ketinama pradėti iš lauko šiltinti pastatų sienas, per mokinių atostogas pakeisti dalį langų, tačiau didžiausi darbai užvirs vasaros atostogų metu. Visus renovacijos darbus planuojama baigti 2013 m. pabaigoje.

Rūta Vaitkevičiūtė
Viešųjų ryšių poskyris

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu