Ekoklima

Ukraina kviečia Lietuvą investuoti į atliekų tvarkymo sektorių ir saulės energetiką

Ukraina kviečia Lietuvą investuoti į atliekų tvarkymo sektorių ir saulės energetiką

„Ukrainą itin domina mūsų patirtis taupiai naudojant gamtos išteklius, kuriant atliekų tvarkymo sistemą, plėtojant saulės energetiką, ir ji norėtų su Lietuva glaudžiau bendradarbiauti“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas po vakarykščio susitikimo su Ukrainos ekologijos ir gamtos išteklių ministru Ostapu Semerak‘u. Šis susitikimas vyko Batumyje, kur abu ministrai dalyvauja JT Europos ekonomikos komisijos ministrų konferencijoje „Aplinka Europai“.

Gamtos ištekliais turtingai Ukrainai, kaip pabrėžė Ostapas Semerak‘as, svarbu juos naudoti efektyviai, todėl siekiama tobulinti šių išteklių valdymą ir stiprinti kontrolės sistemą. Šiam tikslui labai padėtų Lietuvos patirtis. Ukrainos ministras taip pat pažymėjo, kad, įvertinus Černobylio AE katastrofos zonos infrastruktūrą, paaiškėjo čia atsiveriančios naujos galimybės plėtoti saulės energetiką. Todėl bus siūloma verslui investuoti į šios energetikos plėtrą Černobylio zonoje.

Abu ministrai pažymėjo, kad Lietuvos įmonės domisi verslo plėtra Ukrainoje, ir sutarė, kad mūsų šalies verslininkai bus kviečiami dalyvauti saulės energetikos plėtrą Černobylio zonoje skatinančiuose projektuose. Lietuvos verslas bus kviečiamas investuoti ir į atliekų tvarkymo sektorių, nes ukrainiečiams ypač aktualu sukurti pramoninių atliekų tvarkymo ir perdirbimo infrastruktūrą. Juos taip pat domina mūsų šalyje taikoma pakuočių atliekų užstato sistema. Ukrainiečiai norėtų susipažinti ir su Lietuvos patirtimi įgyvendinant „teršėjas moka“ principą.

Siekdama glaudžiau bendradarbiauti, Ukrainos ekologijos ir gamtos išteklių ministerija kreipėsi į Lietuvos aplinkos ministeriją ir pasiūlė apsvarstyti dvišalio bendradarbiavimo aplinkos srityje susitarimą, numatantį konkrečius veiksmus. Ministras Kęstutis Trečiokas pritarė tokiam susitarimui ir pažymėjo, kad esame pasirengę pasidalyti patirtimi ir sustiprinti bendradarbiavimą artimiausiu metu.

Komunikacijos skyrius

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu