Franke

Trys populiariausios medžiagos lauko terasos grindims

Terasos įrengimas

Dažnai žmonėms kyla klausimas, nuo ko pradėti statyti terasą? Geriausia pradėti nuo medžiagų grindims pasirinkimo. Skirtingoms statybinėms medžiagoms keliami skirtingi reikalavimai, į kuriuos būtina atsižvelgti klojant grindis terasai. Vienas galima kloti ant žemės, kitoms reikia stabilaus betoninio pagrindo. Pakankamai anksti pasirinkus statybines medžiagas, pavyzdžiui, dar prieš liejant terasos pagrindą ir darant nuolydžio kampą, terasos statyba vyks daugiau mažiau sklandžiai. Galite nesunkiai planuoti savo darbus ir mėgautis procesu.

Ar tai bus plytelės, betono plokštės, o gal ilgaamžės Sugibanwood degintos medinės lentos? Taigi pats metas atsakyti į pagrindinį klausimą: kokiomis medžiagomis geriausia kloti terasos grindis?

Grindys terasai iš medinių lentų

Niekas neprilygsta poilsiui medinėje terasoje. Lentos yra šiltos ir malonios liesti, tačiau karštu oru neįkaista. Vasarą malonu ant jų sėdėti, mėgautis žydinčiu sodu ir šildytis saulėje. Medinė terasa gražiai dera su aplinka, o papildyta atitinkamais baldais ir interjero detalėmis tampa jauki it svetainė.

Medinės terasos priežiūra reikalauja jūsų laiko ir pasiryžimo. Bent kartą per metus lentas reikia kruopščiai išvalyti ir iš naujo sutepti alyva ar specialiais aliejais, kad medžiaga būtų apsaugota nuo spalvos pakitimo ir pati mediena nuo gedimo. Tinkama medinių lentų priežiūra – viena iš sąlygų, kurią būtina paisyti norint gražia terasa džiaugtis ilgus metus.

Ne mažiau svarbu ir medienos rūšis, iš kurios pagamintos lentos. Terasai statyti geriausiai tiks egzotiškos medienos lentos, pavyzdžiui, sibirinis ir europinis maumedis. Pušis ir eglė atrodo itin gražiai, tačiau jos per minkštos ir lengvai pažeidžiamos. Kita vertus, jei naudosite degintas eglės ar pušies lentas, apie šį jų trūkumą galite pamiršti.

Grindys terasoje iš termo medienos

Termo mediena yra alternatyva įprastoms medinėms ir kompozitinėms terasinėms lentoms. Šios lentos, pagamintos iš vietinių medienos rūšių, dažniausiai pušies ir uosio, yra kompleksiškai termiškai apdorojamos naudojant aukštą temperatūrą ir garus. Terminis procesas atliekamas nenaudojant cheminių medžiagų, todėl yra visiškai natūralus ir nekenksmingas sveikatai.

Apdorojant mediena pastebimai tamsėja. Keičiasi ir jo savybės. Iš medienos pašalinama visa drėgmė. Apdorota mediena išlaiko stabilumą, yra atspari pelėsiui ir grybeliui, be to, nėra veikiama puvimo procesų. Dėl to jos nereikia apsaugoti jokiomis apsauginėmis priemonėmis.

Nepaisant puikių savybių, kuriomis gali pasigirti termo mediena, daugelis žmonių nusprendžia ją alyvuoti. Kodėl? Medžiaga yra labai jautri UV spinduliams ir greitai praranda pirminę spalvą. Apdorojimas aliejais ar kitomis medžiagomis leidžia to išvengti. 

Terasa iš plytelių

Plytelės yra dažniausiai pasirenkama terasos apdailos medžiaga, nes jose dera patraukli išvaizda, ilgaamžiškumas ir praktiškos savybės. Jų priežiūra apsiriboja tik reguliariu paviršiaus šlavimu bei plovimu.

Plytelių nereikia impregnuoti ar sistemingai atnaujinti. Po žiemos terasą užtenka kruopščiai nuplauti ir nušveisti tarpus. Tinkamai sumontuotos ir parinktos plytelės susidoroja su visomis sąlygomis – yra atsparios vandeniui ir nešvarumams, nekeičia spalvos veikiant saulei, yra atsparios temperatūros ir drėgmės svyravimams.

Renkantis plyteles terasai, reikia atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Terasos grindų apdailai tiks tik produktai, skirti naudoti lauke – nesugeriantys drėgmės ir atsparūs šalčiui. Dažniausiai yra akmens masės plytelės. 

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu