Search
Close this search box.
Rockwool

Transporto eismo senamiestyje schemos keisti neketinama

Miesto vadovų įsitikinimu, žiniasklaidoje išsakytos gyventojų kritinės pastabos naujosios transporto eismo tvarkos senamiestyje atžvilgiu neturi pagrindo.

Pasak mero pavaduotojos Juditos Simonavičiūtės, nepasitenkinimo banga kilusi todėl, kad žmonės visas naujoves yra linkę priimti gana sunkiai, be to, problemų nekiltų, jei vairuotojai būtų bent kiek atidesni.

Apie tai, kad senamiestyje nesureguliuoti transporto srautai, trūksta vietų automobiliams statyti, kalbama jau labai seniai.

Pernai, prie pabaigos artėjant pagrindinių senamiesčio magistralių – Turgaus, o vėliau ir Tiltų gatvių rekonstrukcijai, pradėta mąstyti apie eismo senamiestyje pertvarkymą. Transporto specialistai kartu su Eismo priežiūros skyriaus pareigūnais parengė vienos krypties transporto eismo Klaipėdos senamiestyje schemą. Jai 2007-ųjų spalį pritarė ir Saugaus eismo komisija.

Pasak Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, schema buvo skelbta ir spaudoje. „Matyt, gyventojai jos nei nagrinėjo, nei gilinosi, ir tik dabar, kai jau turime rezultatą, pasipylė priekaištai ir nepasitenkinimas”, – teigė I. Šakalienė.

Vedėja teigė kalbėjusi su policininkais bei naująją schemą įgyvendinusios bendrovės „Sankryža” darbuotojais, ir nė vienas iš jų nepasakė, kad kas nors būtų buvę padaryta blogai.

„Atsiradus naujiems ženklams visada reikia būti itin atidiems, o jei tu to ženklo nepastebi, išties gali atsidurti keblioje situacijoje, – sakė I. Šakalienė. – Manau, kad praeis tam tikras laikas, visi apsipras ir viskas bus gerai.”

Atsiras aikštelės

Kitas žingsnis transporto problemoms senamiestyje išspręsti, sakė I. Šakalienė, – būtinybė įdiegti naują automobilių statymo sistemą.

„Visi matome, kad šiandien pačios gražiausios senamiesčio vietos, tokios kaip Teatro aikštė, Turgaus gatvė ar Danės krantinės, yra tapusios automobilių stovėjimo aikštelėmis.

Tai nėra normalu, ir jokiam kitam mieste tokio vaizdo nepamatysi. Visuose didžiuosiuose miestuose už automobilių stovėjimą centre reikia mokėti. Mes vieninteliai taip ilgai naudojamės tokia prabanga – nieko nemokėdami privažiuojame tiesiai prie durų. Mūsų senamiestis yra labai gražus ir visai nedidelis, tad kuo puikiausiai galima pasivaikščioti ir pėstute”, – samprotavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Pasak J. Simonavičiūtės, iš pradžių automobilių stovėjimą senamiestyje ketinta apmokestinti nuo birželio, tačiau dėl kai kurių techninių nesklandumų tai bus padaryta liepą, vėliausiai – rugpjūtį.

Transporto stovėjimo apmokestinimu pirmiausia siekiama senamiestyje sureguliuoti transporto srautus. Surinkti pinigai bus naudojami naujoms stovėjimo aikštelėms įrengti.

Keletas vietų joms jau yra numatyta. Vieną iš ketinama įrengti atskyrus dalį Turgaus aikštės. Tam, pasak J. Simonavičiūtės, prireiks visai nedaug investicijų. Kita aikštelė turėtų atsirasti greta piliavietės, nugriovus ją nuo miesto skiriančią tvorą.

Šalia „Baltijos” laivų statyklos planuojama įrengti daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tam ketinama kooperuoti senamiestyje įsikūrusių verslininkų lėšas. Ateityje aikštelė automobiliams turėtų atsirasti ir Bangų gatvės pradžioje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt