Anza

Tinkamai kiemų ir šaligatvių neprižiūrintiems rangovams sostinė skyrė ketvirtį milijono eurų baudų

Tinkamai kiemų ir šaligatvių neprižiūrintiems rangovams sostinė skyrė ketvirtį milijono eurų baudų

Nutirpus sniegui Vilniaus savivaldybės teritorijų tvarkymo specialistai ir seniūnijų darbuotojai ir toliau tikrina, ar tinkamai prižiūrimos miesto aikštės bei kiemai. Nuo metų pradžios iki dabar sulaukta šimtų gyventojų pranešimų apie netinkamai prižiūrimas teritorijas – vien už sausį miestą tvarkančioms įmonėms jau skirta daugiau nei už 224,5 tūkst. eurų dydžio baudų.

Prie trijų sostinėje dirbusių įmonių nuo šio sausio prisijungė dar trys. Šiuo metu tvarko Vilnių tvarko bendrovės „Stebulė“, „VSA Vilnius“, „Mano aplinka“, „Ecoservice“, „Ekonovus“ ir „Šilėja“.

Pasitikrinti, kuriai iš šių įmonių priklauso įvairios miesto teritorijos, vilniečiai gali atnaujintame interaktyviame miesto žemėlapyje.

Sausį Vilniaus takus ir kiemus nuklojus sniegui ir dėl svyruojančios temperatūros susidarius plikledžiui, sostinė buvo tvarkoma nekokybiškai – kai kur pėsčiųjų takai buvo nebarstyti arba tinkamai nenuvalyti.

„Ši žiema buvo sudėtinga miesto tvarkymo atžvilgiu, nes temperatūra dažnai keitėsi iš teigiamos į neigiamą, ir atvirkščiai. Tokios oro sąlygos – ypač pavojingos, nes formuojasi plikledis. Miestą tvarkančioms įmonėms teko iššūkis reaguoti akimirksniu ir iš anksto numatyti galimus pavojus. Deja, susitvarkė ne visos įmonės, tai rodo ir skirtų baudų suma. Su įmonėmis bendraujame nuolat, primename, koks yra sostinės standartas. Jei situacija nesikeis, priimsime atitinkamus sprendimus dėl tolimesnio bendradarbiavimo“, – sako Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Dviračių takų, šaligatvių ir kitų kietųjų dangų, kurias prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė žiemą, plotas yra virš 4 mln. kvadratinių metrų. Šį plotą įmonės turi nuvalyti nedelsiant, taip pat operatyviai turi būti nuvalyti ir privažiavimai prie atliekų konteinerių kiemuose.

Primename, kad mieste pastebėjus ilgesnį laiką nevalytus šaligatvius, kiemus ar skverus, apie tai pirmiausia reikia pranešti seniūnijai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu