Anza

Tikrintojai pastebi: namai modernizuojami kokybiškiau

namų modernizavimas kokybė

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis per pirmąjį šių metų pusmetį baigta atnaujinti beveik dvigubai daugiau daugiabučių nei per tą patį 2015 m. laikotarpį. Šiemet jau surašyti 243 statybos užbaigimo aktai, pernai – 132. Naujų leidimų atnaujinti daugiabučius namus šiemet išduota keliskart mažiau – tik 128, kai per praeitų metų pirmąjį pusmetį – 517.

Šiuo metu kone šešiuose šimtuose šalies statybviečių vykdomi darbai pagal daugiabučių modernizavimo programą. Tik aštuoniasdešimtyje iš jų dar neaplankė statybos valstybinės priežiūros pareigūnai. Tačiau VTPSI laikosi įsipareigojimo bent po kartą iki statybos užbaigimo patikrinti visus atnaujinamus namus, operatyviai reaguoja į skundus dėl darbų kokybės.

Per pusmetį surašyti 235 statybos ir jos dalyvių veiklos patikrinimo aktai. Siekiant išvengti inspektoriaus subjektyvaus reikalavimų laikymosi vertinimo, patikros atliekamos pildant specialius kontrolinius klausimynus. Nustačius reikšmingų pažeidimų modernizuojant daugiabučius, surašytas 21 administracinio teisės pažeidimo protokolas. Dėl 5 statybos dalyvių padarytų pažeidimų kreiptasi į atestavimą atliekantį Statybos produkcijos sertifikavimo centrą, prašant įvertinti jų veiklą.

VTPSI jau ne kartą viešai priminė apie statytojo prievolę pateikti informaciją apie statybos pradžią ir jos dalyvius, leidime atnaujinti (modernizuoti) statinį taip pat yra pastaba apie šią Statybos įstatymo nustatytą statytojo pareigą. Nors už jos nevykdymą statytojui gresia bauda nuo 289 iki 868 eurų, tačiau vis dar tokie pažeidimai sudaro beveik puse visų nustatomų pažeidimų. Tai nėra betikslis reikalavimas – duomenys apie pradedamą statybą ir jos vadovus reikalingi statybos valstybinei priežiūrai planuoti ir vykdyti. Be to, iš anksto gavus informaciją apie pradedamą statybą, galima darbų kokybės trūkumus pastebėti ir padėti rasti tinkamus sprendimus namo atnaujinimo proceso pradžioje, o ne baigiant darbus, kai klaidų taisymas atsieina žymiai brangiau.

Galima pasidžiaugti gerėjančia modernizavimo kokybe, atsakingesniu kai kuriose teritorijose pastatų modernizavimą vykdančių rangovų požiūriu. VTPSI Kauno skyriui šiais metais atlikus patikras 36 statybvietėse Kauno apskrityje, nenustatyta nė vieno reikšmingo pažeidimo, kai per praeitus metus šioje teritorijoje atnaujinamų namų statybos dalyviams buvo surašyta 17 administracinio teisės pažeidimo protokolų. Nebuvo pagrindo šiais metais ir VTPSI Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Telšių ir Tauragės skyrių pareigūnams surašyti protokolų, patikrinus jų prižiūrimose teritorijose modernizuojamų daugiabučių statybas.

Tinkamai įgyvendinus daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų sprendinius, daugiausiai per pirmąjį pusmetį atnaujinta namų Vilniaus (43), Kauno (40) ir Šiaulių (38) apskrityse.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu