Franke

„The Financial Times” – apie Lietuvą, elektrą ir Rusiją

The financial times

Lietuva su nerimu laukia Ignalinos atominės elektrinės uždarymo, o Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad toks Europos Sąjungos (ES) reikalavimas yra neteisingas, antradienį rašo žinomas britų dienraštis „The Financial Times”.

„Ignalina tiekia 70 proc. elektros Lietuvai, o kai ji bus uždaryta, šalis dėl energijos galės kreiptis tik į Rusiją – į valstybę, kuri sovietų pavidalu aneksavo Lietuvą penktajame dešimtmetyje, ištrėmė dešimtis tūkstančių žmonių į Sibirą ir neleido valstybės nepriklausomybės, kol 1991 metais Sovietų Sąjunga iširo pati”, – rašoma specialiame reportaže iš Ignalinos, kurį skelbia dienraščio interneto svetainė.

Tony Barberio straipsnyje cituojamas Prezidentas Valdas Adamkus, kuris sakė nematąs priežasčių jėgainės uždarymui.

„Tampame energetiškai izoliuota sala. Tai netgi pavadinčiau Rusijos monopolija. Nesuprantame realios priežasties, kodėl ES užsispyrė dėl Ignalinos elektrinės, kuri veikia labai saugiai, uždarymo. Suomija stato naujas atominės elektrinės sekcijas, o Lietuva verčiama uždaryti tai, kas nesugedę. Jei klausiate, ar tai neteisinga, nemanau, kad teisinga”, – cituojamas V. Adamkus.

Dienraštis taip pat atkreipia dėmesį, kad uždarius jėgainę darbo neteks daug elektrinės darbuotojų, kurių dauguma yra etniniai rusai.

„Didžiausias darbuotojų Ignalinoje gynėjas yra etninis rusas Viktoras Ševaldinas, kuris paskutinius 17 metų ėjo elektrinės vadovo pareigas. Judrus, žilas, pasirišęs kaklaraištį žemiau neužsegtos apykaklės ponas Ševaldinas kalba atvirai – taip, kaip gali tik rusas iš sovietų eros: „Jei jie leistų man derėtis Briuselyje, ši elektrinė dirbtų toliau. Bet viena pusė nenuveš ten manęs, o kita pusė nenori manęs ten”, – rašo „The Financial Times”.

„Bet ponas Ševaldinas nėra prisidengęs Rusijos interesų atstovas. „Kartą turėjau pasiūlymą išvykti iš čia ir vadovauti Rusijos elektrinei. Atsisakiau. „Ja – litovskij patriot!”, – pareiškia jis rusiškai (Aš – Lietuvos patriotas)”, – rašo dienraštis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu