Tikkuurila

Teatro vizija – prie marių

Teatro vizija

Naujas Muzikinio teatro statinys turi iškilti prie upės ir vilioti ne tik einančius, bet ir plaukiančius. Tokią viziją miesto valdžiai vakar pristatė architektūros studentė.

Negailėjo pagyrų

Bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje ką tik baigusi klaipėdietė Milda Zabulytė diplominiam darbui pasirinko gimtojo miesto teatro projektą.

Vakar su juo susipažinę miesto teatralai, valdininkai ir architektai negailėjo pagyrų originaliai vizijai. „Tai labai gražus ir drąsus darbas”, – nusprendė miesto meras Rimantas Taraškevičius.

Pagal autorės sumanymą naujasis teatro pastatas turėtų iškilti prie Danės upės šiauriniame rage. „Pastatas turėtų tapti uostamiesčio simboliu. Jis išsiskirtų iš senamiesčio raudonos architektūros, nes būtų baltos spalvos. Daug kolonų suteiktų statiniui didingumo ir grakštumo, o banguojantis ir kylantis stogas – lyg muzikos kūrinys, kuris kyla, pasiekia kulminaciją ir vėl nusileidžia”, – pasakojo M.Zabulytė.

Žemę teks dalintis

Projektą vertinę specialistai sutiko, kad Danės krantinė – ideali vieta Muzikiniam teatrui statyti. Įspūdingos formos statinį iš tolo matytų ne tik praeiviai, bet ir kruiziniais laivais į Klaipėdą atplaukiantys turistai. Tačiau idėjai įgyvendinti vien miesto valdžios pritarimo neužteks.

„Yra viena kliūtis, kuri gali būti lemiama – tai privati teritorija. Ją iš savininkų nupirkti gali kainuoti brangiau nei teatro statyba”, – įsitikinęs savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas.

Pusė teritorijos, kurioje iškiltų naujasis Muzikinio teatro pastatas, priklauso savivaldybei, kitą dalį nuomoja bendrovė „Memelio miestas”, planuojanti šioje vietoje statyti poilsio ir gyvenamųjų namų kompleksą.

Dėl vietos – diskusijos

M.Zabulytės vizijoje – beveik 20 tūkst. kvadratinių metrų ploto statinys, kuriame būtų įrengtos dvi salės, grimo ir dekoracijų kambariai bei sandėliai, kavinė, administracijos patalpos.

Iš viso teatre būtų įrengta beveik 800 vietų žiūrovams.

Naujojo teatro statybos kainuotų apie 120 mln. litų.

Kur stovės naujasis dabar jau griūvančio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatas, kol kas neaišku.

Neatmetama, jog jis galėtų iškilti prie Danės, šalia bendrovės „Teo” būstinės, Atgimimo aikštėje arba šiaurinėje miesto dalyje, Vasaros estradoje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu