Ekoklima

Studentų bendrabučiams – renovacijos programa

studentų bendrabučiai

Šiemet Lietuvoje pradedama įgyvendinti Aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų bendrabučių atnaujinimo (modernizavimo) programa, kurią praėjusių metų pabaigoje patvirtino aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir švietimo ir mokslo ministras Gintautas Steponavičius. Ji skirta tik valstybinių mokymo įstaigų bendrabučiams atnaujinti.

2012–2015 metais numatyta modernizuoti trisdešimt tris aukštųjų mokyklų ir du profesinio mokymo įstaigų bendrabučius. Programai įgyvendinti Europos investicijų bankas prieš kelias dienas paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal Bendros Europos paramos tvarioms investicijoms į miestų teritorijas („JESSICA“) iniciatyvą, siekdamas išrinkti finansų tarpininką. Šiam bus pervesta apie 20 mln. eurų minėtųjų bendrabučių renovavimui skirtoms paskoloms finansuoti. Paraiškos priimamos iki vasario 23 dienos. Išsamesnės informacijos galima rasti Europos investicijų banko tinklapyje http://www.eib.org/products/technical_assistance/jessica/eoi/vp950.htm?lang=-lt.

Programos tikslas – atnaujinti bendrabučių pastatus, pastatytus pagal iki 1993 metų galiojusius statybos techninius normatyvus, siekiant pagerinti studentų ir mokinių gyvenimo bendrabučiuose sąlygas, racionaliau naudoti energinius išteklius. Bendrabučiai turi būti taip atnaujinami, kad juose skaičiuojamosios šiluminės energijos vartojimo sąnaudos sumažėtų ne mažiau kaip 20 proc. ir kad būtų užtikrinta ne mažesnė kaip D pastato energinio naudingumo klasė.

Programą vykdys valstybinės aukštosios mokyklos (universitetai ir kolegijos) ir profesinio mokymo įstaigos. Joms bus teikiamas lengvatinis kreditas su ne didesnėmis kaip 3 proc. fiksuotomis metinėmis palūkanomis.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu