Rockwool

Šiluma pradės laužyti kaulus

Kitas šildymo sezonas uostamiestyje bus dar ekstremalesnis, nes centralizuotai šilumą tiekianti bendrovė „Klaipėdos energija” numato pasinaudoti nauja galimybe du kartus per metus branginti savo paslaugas.

Tokį sprendimą Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK) priėmė praėjusį penktadienį. Jis numato, kad šilumos tiekėjai galės du kartus per metus branginti paslaugas, jei jų naudojamo kuro kaina pakils ne mažiau nei 15 proc. Tiesa, prieš prašydamos komisijos leidimo pakelti tarifus, šilumos tiekimo bendrovės turės gauti vietos savivaldos leidimą.

Šiuo metu dėl smarkiai pabrangusių dujų didžioji dalis šalies šilumos įmonių, tarp jų ir centralizuotai šilumą uostamiesčiui bei Gargždams tiekianti bendrovė „Klaipėdos energija”, dirba nuostolingai.

Klaipėdoje šilumos tarifas metų pradžioje buvo padidintas beveik trečdaliu. Nepaisant to „Klaipėdos energijos” generalinis direktorius Vytautas Valutis teigė, jog bendrovė pasinaudojusi VKEKK leidimu ir šiais metais dar kartą kels šilumos tarifą.

„Kai tik „Valstybės žiniose” pasirodys naujoji skaičiavimo metodika, iškart pradėsime skaičiavimus”, – sakė V. Valutis.

„Klaipėdos energijos” vadovas aiškino, kad nuo metų pradžios įsigaliojusi 15,94 cento už kilovatvalandę kaina buvo patvirtinta skaičiuojant, kad už tūkstantį kubinių metrų gamtinių dujų bendrovė mokės 745 litus, tačiau realiai moka apie 1 000 litų. Esant tokiai situacijai liepos pradžioje bendrovė esą jau bus patyrusi 10 mln. litų nuostolių.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt