Anza

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo sistema: skaidresnė, modernesnė ir siekianti aukščiausių standartų

Atliekų sąvartynas

Šių metų balandžio 28 d. įvyko VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – ŠRATC) dalininkų susirinkimas. Jo metu buvo patvirtinta 2022 m. įstaigos veiklos ataskaita ir strateginis veiklos planas 2023–2025 m.

Daugiau nei 2,5 metus įstaigai vadovaujančio direktoriaus Žilvino Šilgalio pastangomis ir sutelktos ŠRATC komandos dėka, ŠRATC tampa skaidria, modernia ir siekiančia aukščiausių aplinkosaugos standartų įstaiga. „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, atsižvelgdamas į tvaraus vystymosi poreikį, suinteresuotų šalių aplinkosauginius, socialinius ir ekonominius lūkesčius, 2023 m. toliau žengs tvarumo keliu, grįstu atvirumo, skaidrumo bei atskaitingumo principais“, – dalinasi Ž. Šilgalis.

Iki 2027 m. ŠRATC planuoja įgyvendinti keturis visam Šiaulių regionui svarbius projektus. Bus siekiama įrengti maisto atliekų tvarkymo įrenginius, sertifikuoto RDF ir SRF (kietojo atgauto kuro) gamybos cechą, žaliųjų atliekų sutvarkymo cechą, modernizuoti mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius.

Vadovaudamasis patvirtintu Šiaulių regiono atliekų tvarkymo ir prevencijos 2021–2027 m. planu, ŠRATC sieks, kad iki 2027 m. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne būtų šalinama ne daugiau kaip 5 proc. visų komunalinių atliekų. Visos kitos atliekos būtų perdirbamos arba kitais būdais grąžinamos panaudojimui. Tikslas – iš visų atliekų grupių gauti kiek įmanoma daugiau vertę turinčių produktų, už kuriuos gautos pajamos dalinai padengtų atliekų tvarkymo kaštus.

ŠRATC ir toliau didelį dėmesį skirs visuomenės informavimo tobulinimui, švietėjiškai veiklai bei edukacinėms programoms. Įstaiga bendradarbiauja su ugdymo įstaigomis, padeda kurti švietimo programas, dalyvauja organizuojamuose bendruomenių renginiuose, veda seminarus, edukacijas ir ekskursijas.

„Įstaiga turi žengti kartu su technologijomis, investuoti į modernias atliekų tvarkymo sistemas, kurti naujus atliekų tvarkymo pajėgumus, o kaina už teikiamas atliekų tvarkymo paslaugas privalo būti sąžininga, kad gyventojai aiškiai žinotų, už ką moka“, – teigia Ž. Šilgalis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu