Ekoklima

Senamiesčio gatvelių atnaujinimas: pirmasis finišas – netrukus

Senamiesčio gatvelių atnaujinimas

Atnaujinant senamiesčio gatves – pirmasis finišas. Darbai baigiami Sukilėlių gatvėje, ji bus atverta jau ateinantį pirmadienį.

Teatro aikštės link vedančioje Sukilėlių gatvelėje panaudojant tiek esamus, tiek naujus akmenis, įrengtas lygesnis grindinys, baigiami kloti nauji pėsčiųjų takai, kurių aukščio skirtumas nuo važiuojamosios dalies – tik 3 cm. Šie pokyčiai leis užtikrinti sklandų ir patogų judėjimą, lengviau keliauti senamiesčiu bus ir judėjimo negalią turintiems gyventojams bei svečiams, taip pat mamoms ir tėčiams su vaikiškais vežimėliais. Atnaujinant gatvelę sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema, įrengtas naujas apšvietimas.

„Pirmuosius senamiesčio gatvelių atnaujinimo rezultatus, tikiu, įvertins visi čia besilankantys klaipėdiečiai. Kita vertus, senamiestis, kuris yra ir vienas užsienio turistų lankomiausių objektų, pagaliau taps patrauklesnis ir patogesnis šiai misijai ir pasirinkimui, o tai labai svarbu, formuojant miesto įvaizdį. Pats pagrindinis siekis ir tikslas – gražesnis, jaukesnis ir patogesnis senamiestis kiekvienam, o nelygus grindinys, tikiuosi, liks tik prisiminimas. Esu įsitikinęs, kad nors ir atnaujinta danga tikrai skiriasi nuo buvusios senosios savo kokybe ir patogumu naudojimui, tačiau savojo „klaipėdietiškojo šarmo“ uostamiesčio gatvelės tikrai nepraras, anaiptol – jos bus ne ką mažiau šarmingos, jaukios ir patogios. Neužilgo laukiame ir Vežėjų gatvės rekonstrukcijos pabaigos, darbai intensyviai vyksta Žvejų gatvėje, pradedamas ir Didžiosios Vandens g. atnaujinimas, tad sutvarkytas plotas apims vis didesnę senamiesčio dalį. Įdėmiai stebėsime visą šį procesą, keldami rangovams pačius aukščiausius reikalavimus atliekamų darbų kokybei bei tempui“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.   

Atvėrus Sukilėlių gatvę, darbai persikelia į Didžiąją Vandens gatvę. Čia kapitalinis remontas bus baigtas per šiuos metus.

Tuo metu Vežėjų gatvėje darbai jau pabaigos link – kapitalinį remontą numatoma užbaigti per liepos mėnesį. Čia vyksta panašūs pokyčiai kaip ir Sukilėlių gatvėje – atnaujinamas grindinys, pėsčiųjų takai, apšvietimas, lietaus nuotekų sistema.  

Žvejų gatvėje darbų finišo tikimasi iki šių metų pabaigos. Šiuo metu intensyviai dirbama ruože nuo Biržos tilto iki sankirtos su Pasiuntinių gatve. Kaip ir planuota, iki birželio pabaigos įrengtos inžinerinės komunikacijos, gatvės pagrindai, liko įrengti akmens grindinį, o pėsčiųjų takus iškloti plokštėmis. Netrukus darbų aikštelė prasiplės iki Žvejų gatvės 10 pastato, o po kelių mėnesių – ir iki Pilies gatvės.

„Tvarkant senamiesčio gatveles siekiama įgyvendinti darnaus judumo principus. Net ir apšvietimą, kur tik įmanoma, stengiamasi tvirtinti prie pastatų fasadų, o ne statyti stulpus ant šaligatvių, kas taip pat trukdo patogiai judėti. Didžiausias iššūkis – paties akmens grindinio sutvarkymas. Siekiame, kad jis būtų maksimaliai lygus, tačiau būtina atsižvelgti ir į paveldosaugininkų reikalavimus, vienuose ruožuose leidžiama naudoti naujus akmenis, kituose būtina išsaugoti ir senuosius, pavyzdžiui Žvejų gatvėje senieji turi būti panaudoti maksimaliai, tačiau sutvarkant pagrindus ir akmenis perklojant vis tiek pasiekiamas kur kas lygesnio grindinio efektas“, – sako Savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Inga Kubilienė.

Rudenį planuojamas dar dviejų senamiesčio gatvelių – Teatro ir Daržų – atnaujinimo startas, čia remonto darbus numatoma baigti ateinantį pavasarį. Visų minėtų senamiesčio gatvių atnaujinimo darbų vertė – 3,5 mln. eurų. Taip pat yra parengtas ir šiuo metu derinamas Aukštosios gatvės kapitalinio remonto projektas, tikimasi, kad netolimoje ateityje pavyks pradėti ir šios gatvės atnaujinimo darbus.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu