Anza

Savivaldybė nepritaria gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektiniams pasiūlymams

Savivaldybė nepritaria gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektiniams pasiūlymams

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius, išnagrinėjęs gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektinius pasiūlymus, nusprendė jiems nepritarti ir grąžino projektą taisyti iš esmės.

Specialistų vertinimu, greta Žirmūnų ir Kareivių g. sankryžos, UAB „Artex studija“ paruoštiems daugiabučių korpuso projektiniams pasiūlymams trūksta urbanistinės kokybės, pasiūlymai neturi vientisos architektūrinės idėjos, projektu nekuriama kokybiška aplinka nei esamiems Žirmūnų gyventojams, nei ir būsimiems planuojamo objekto gyventojams. Be to, parengtas projektas neatitinka rengimo užduoties reikalavimų, o svarbiausia -10-ies Vilniaus miesto architektūros ir urbanistikos taisyklių.

Projekto autoriai turės pateikti ir trūkstamus želdinių tvarkymo sprendimus, kurie formuos kokybiškas žalias erdves aplink pastatus, atvers kokybiškas perspektyvas atvykstantiems iš Kareivių ir Žirmūnų gatvių. Šiuo metu projekte dominuoja kietosios dangos, trūksta ryšio su supančia gamtine aplinka.

Koreguojant projektą, projektuotojai įpareigoti skirti didelį dėmesį urbanistinei, architektūrinei sprendimų kokybei, rasti viešų ir privačių erdvių atskyrimo sprendimus, pasiūlyti patrauklius, prie konteksto derančius pastato įvaizdžio ir architektūrinių detalių sprendimus. Projektas privalės atitikti visus projektinių pasiūlymų rengimo užduoties reikalavimus..

Su projektinių pasiūlymų pakeitimais visuomenė turės būti supažindinta pakartotinai.

„Tikimės, kad vystytojas reaguos į pastabas ir geranoriškai koreguos projektą, kol bus surastas tinkamas jo variantas“, – sakė Vilniaus miesto vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu