Anza

Saugomi kultūros paveldo objektai kasmet gražėja: finansinę naštą jų savininkams padeda pakelti miesto lėšos

Saugomi kultūros paveldo objektai kasmet gražėja: finansinę naštą jų savininkams padeda pakelti miesto lėšos

Saugomų kultūros paveldo statinių savininkai, artimiausiu metu planuojantys tvarkyti savo turtą, vėl gali pretenduoti į dalinį savivaldybės finansavimą. Klaipėdos saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymui 2022 metais numatoma skirti dar 300 tūkst. eurų. Norintys pasinaudoti parama turėtų ilgai nedelsti – paraiškas saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų daliniam finansavimui gauti reikia pateikti iki 2022 metų sausio 31 d.

Gyventojų ir miesto svečių akis traukia šiemet atnaujintas pastatas turistų ir praeivių mėgstamoje vietoje Žvejų g. 18. Šalia Danės upės esančio kultūros paveldo saugomo pastato, kuriame planuojama įrengti viešbutį, savininkai pasinaudojo galimybe gauti dalinį finansavimą iš savivaldybės. Prie pastato Žvejų g. 18 paveldo tvarkybos darbų Savivaldybė per dvejus metus (darbai buvo vykdomi dviem etapais) prisidėjo 140 tūkst. Eur.

„Teikdami paraišką šiek tiek nerimavome, kad galime susidurti su biurokratinėmis kliūtimis. Pradžiugino ir nustebino tai, kaip sklandžiai viskas buvo padaryta. Paveldosaugos skyriaus darbuotojai suteikė reikalingą informaciją ir pasidalijo patarimais, kas išties palengvino dokumentų pateikimą ir leido sklandžiai įgyvendinti projektą“, – puikia patirtimi pasidalijo pastato Žvejų g. 18, kuriame planuojama įrengti viešbutį, bendrasavininkis Vytautas Tvardauskas.

Savivaldybė šią programą vykdo nuo 2018 metų. Parama skirta 9 statiniams Senamiestyje ir miesto istorinėje dalyje atnaujinti, taip pat – archeologiniams tyrimams šv. Jono bažnyčios vietoje atlikti. Besikeičiančio miesto vaizdas džiugina praeivius, formuoja naują besikeičiančio miesto įvaizdį.

„Tvarkyti statinius, kurie yra kultūros paveldo objektas, yra ženkliai brangiau, todėl kviečiame ir kitus tokių statinių savininkus pasinaudoti galimybe gauti finansinę paramą”, – kviečia savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška.

Prašymus paramai skirti gali teikti valstybės ar savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų valdytojai. Finansavimas bus skiriamas tvarkybos darbams, susijusiems su saugomo kultūros paveldo objekto išsaugojimu. Prioritetas teikimas daugiabučio namo fasadų sutvarkymui; fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės Klaipėdos senamiestyje; fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės Klaipėdos istorinėje dalyje; fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės Smiltynės gyvenvietėje. Beje, prašymus paramai gali teikti ir avarinės būklės statinių savininkai.

Paraiškos teikiamos kartu su parengtu tvarkybos darbų projektu, sąmata bei kitais būtinais dokumentais. Teikiant paraiškas, būtina pasirinkti ir pildyti patvirtintą paraiškos formą. Pasitikrinti ar pastatas yra saugomų objektų sąraše galima Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt, Kultūros paveldo skiltyje.

Daugiau informacijos dėl paraiškų teikimo Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyriaus el. paštu paveldosauga@klaipeda.lt, tel. informacijai 8 (46) 39 60 68, 39 60 38.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu