Rockwool

Šalia Danės – statybų nuotaikos

Statybos Klaipėdos centre

Uostamiesčio valdžios užmojis įkalbėti teritorijoje šalia Danės įsikūrusias pramonės įmones išsikelti ir užleisti vietą gyvenamajai bei komercinei statybai darosi vis realesnis.

Antradienį Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetui pateiktos bendrovių „Pajūrio mediena” ir „Viremidosinvesticijos” idėjos dėl žemės sklypų Liepų gatvėje 83, 83A ir 85A konversijos.

Pasak „Pajūrio medienos” direktorės Irenos Vitkevičienės, įmonė jau dairosi sau alternatyvių sklypų prie Klaipėdos. Išsikėlusi iš šiuo metu nuomojamos 15 hektarų ploto teritorijos šalia Danės, „Pajūrio mediena” čia norėtų statyti gyvenamąjį kvartalą. Bendrovės vizija – mažaaukščiai, daugiaaukščiai ir aukštybiniai gyvenamieji namai, nuosekliai mažėjantys link Dviračių treko rajono, taip pat – komercinės paskirties objektai.

I. Vitkevičienės teigimu, tokiu bendrovės sprendimu turėtų būti patenkinti ir aplinkiniai gyventojai, nuolat piktinęsi „Pajūrio medienos” kaimynyste. Išsikeliant „Pajūrio medienai” būtų nutraukta ir šios įmonės teritorijoje esančios katilinės, kurią eksploatuoja UAB „Pramonės energija”, veikla.

„Viremidos investicijų” direktoriaus Remigijaus Butkaus teigimu, gretimoje teritorijoje, kur yra nebeveikianti „Klaipėdos medienos” katilinė bei kai kurie kiti pastatai, sujungus du sklypus ketinama statyti daugiaaukštį biurų pastatą ir prekybos centrą. Atsižvelgiant į galiojančius teritorijų planavimo dokumentus, preliminarus pastatų aukštis galėtų būti nuo 20 iki 100 metrų.

Pasak R. Butkaus, tokių planų įgyvendinimas užtruktų gal ir ne dešimtmetį, bet penkerius metus tai tikrai.

Šalia Danės esančių pramonės ir sandėliavimo paskirties teritorijų konversija yra numatyta miesto Bendrajame plane.

Tiesa, kol kas detaliojo plano organizatoriaus teisės ir pareigos „Pajūrio medienai” ir „Viremidai” neperduotos, nes Teritorijų planavimo komitetas posėdžiavo be kvorumo.

Be to, užsiminta ir apie tai, kad įmonėms sklypai skirti tam tikrai paskirčiai, o jeigu žemė pagal tą paskirtį nebenaudojama, ji turėtų būti grąžinta valstybei.

Vis dėlto, anot Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento direktoriaus Kastyčio Macijausko, visoje Lietuvoje ir pačiame uostamiestyje pramoninių teritorijų konversija vyksta būtent taip, nes nėra kitos galimybės priversti pramonės įmones išsikelti iš patrauklių vietų.

REKOMENDUOJAME