Anza

Rusija už 2,5 mlrd. dolerių perėmė Baltarusijos dujų tinklą

Rusija už 2,5 mlrd. dolerių perėmė Baltarusijos dujų tinklą

Rusijos dujų įmonė „Gazprom“ penktadienį pranešė pasirašiusi susitarimą dėl likusių 50 proc. gamtinių dujo dujotiekių tinklo akcijų perėmimo.

Pagal sutartį su „Beltransgaz“, Maskva tampa vienintele „Jamal“ dujotiekio į Europą savininke, be to, tai leis nuo 2014 metų Baltarusijai už rusiškas dujas pradėti mokėti vidaus kainas, praneša naujienų agentūra AFP.

„Tai reiškia, kad „Gazprom“ taps visateisiu „Beltrangaz“ savininku“, – pranešime teigė „Gazprom“.

Sutarties pasirašyme dalyvavo Rusijoje viešintis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir Rusijos vadovai – prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir premjeras Vladimiras Putinas.

„Tai didelė nuolaida. Tai padės Baltarusijai sutaupyti mažiausiai 2 mlrd. dolerių“, – teigė V. Putinas. Dabar už tūkstantį kubinių metrų dujų Baltarusija moka 244 dolerius, o kitąmet kaina sumažės iki 164 dolerių.

Šis susitarimas yra gyvybiškai svarbus Baltarusijai, kovojančiai su didžiausia ekonomine krize nuo Sovietų Sąjungos laikų. A. Lukašenka tvirtai priešinosi įmonių kontrolės perdavimui Rusijai, tačiau nusileido, kai ėmus trūkti užsienio valiutos teko smarkiai devalvuoti savą valiutą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu