Franke

Rokiškyje – apleistų pastatų aukcionas

Rokiškyje – apleistų pastatų aukcionas

Rokiškio rajono savivaldybė pradėjo švarinti rajoną nuo apleistų šeimininkų neturinčių pastatų – ketina pirmąkart surengti jų aukcioną.

Pirmąkart surengtame aukcione tikimasi parduoti net griuvėsius, o už gautas lėšas remontuoti savivaldybės įstaigas.

Jame netrukus bus parduodama ir buvusi Panemunėlio mokykla, kaip ir kiti pastatai, teismo pripažinti neturinčiais šeimininkų, todėl atitekę savivaldybei. Aukcione – ir buvusio dvaro liekanos, pirtis, kelios fermos.

„Netoli Laibgalių fermų yra verslininkas, kuris turi savo ūkį, tad tikimės, kad jam ir atiteks tos fermos, nes jomis jau domėjosi. Galbūt atsiras pirkėjas ir tos fermos bus atstatytos, panaudotos, o savivaldybė už jas gaus pinigų“, – vylėsi Rokiškio rajono savivaldybės Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Julė Bražionienė.

Vedėja sako, kad gali būti, jog pirkėjams bus patrauklesni žemės sklypai aplink pastatus. Kai kurių pastatų likutinė vertė – vos vienas litas, o realią kainą nustatys turto vertintojai.

Rokiškio rajone yra dar per šimtą apleistų ir apgriuvusių pastatų. Pusė jų – vandens gręžiniai ir jų bokštai. Dvidešimčiai nugriauti tikimąsi gauti europinės paramos, kiti stovi privačioje žemėje, todėl šiomis lėšomis jų sutvarkyti negalima.

Rajono vadovai kreipėsi į aplinkos ministeriją prašydami pakeisti teisės aktus, tačiau kol kas gavo neigiamą atsakymą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu