Nėra priežasčių nerimauti dėl didelio rumunų ir bulgarų darbuotojų antplūdžio, teigiama antradienį paskelbtose tyrimo išvadose, kurias pristato „EUobserver”. Į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis siekiančių persikelti rumunų ir bulgarų skaičius po Bukarešto ir Sofijos įstojimo į ES sausio 1 dieną ženkliai nepadidėjo, palyginus su rodikliais prieš šalių įstojimą į bloką, rodo Europos piliečių akcijos tarnybos (ECAS) duomenys.
„Didelė dalis emigracijos iš Bulgarijos ir Rumunijos vyko dar prieš šalių įstojimą į bloką, daugiausiai į tradicines emigrantų šalis, ypač Graikiją, Italiją, Ispaniją ir Portugaliją”, – teigė ECAS direktorius Tony Venablesas.
„Apribojimai, įvesti remiantis išpūstomis darbuotojų antplūdžio prognozėmis ar savo darbo rinkas atvėrusių šalių migrantų antplūdžio statistika, pasirodė esą be pagrindo”, – sakė jis.
Šiuo metu 17 iš 27 ES šalių yra visiškai arba iš dalies apribojusios priėjimą prie savo darbo rinkos, nes bijomasi imigrantų iš Bulgarijos ir Rumunijos antplūdžio.
Dešimt ES narių – Kipras, Čekija, Estija, Suomija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovakija, Slovėnija ir Švedija – panaikino visus paribojimus.
50 puslapių ECAS ataskaita ragina visas šalis nares kaip įmanoma greičiau panaikinti vadinamąsias pereinamojo laikotarpio priemones, nes jos prieštarauja „pagrindinių sutarčių dvasiai”.
„ECAS jau ragino panaikinti pereinamojo laikotarpio priemones, nes jos yra diskriminuojančios ir naudojamos kaip politiniai įrankiai, neturintys ekonominio pateisinimo”, – sakoma tyrimo išvadose.