Franke

Ragina G. Kazlauską prisiimti politinę atsakomybę

Ragina G. Kazlauską prisiimti politinę atsakomybę

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ragina aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską prisiimti politinę atsakomybę.

Toks sprendimas priimtas trečiadienį įvertinus žiniasklaidoje pasirodžiusią publikaciją „Apie Joną ir Šimėną“, kurioje nepagarbiai kalbama apie komiteto pirmininką Joną Šimėną. Publikaciją paskelbė ministro G. Kazlausko patarėjas Artūras Vaškevičius.

Už tokius pavaldinio veiksmus komitetas paragino ministrą G. Kazlauską prisiimti politinę atsakomybę, kai kurie komiteto nariai taip pat siūlė ministrui atsistatydinti. A. Vaškevičiaus veiksmus, kuriais jis galimai pažeidė Valstybės tarnybos įstatymą, nutarta pasiūlyti vertinti Valstybės tarnautojų etikos komisijai.

Seimo narys Algimantas Salamakinas mano, kad toks patarėjo elgesys prasilenkia su valstybės tarnautojo etika ir statusu.

Seimo narė Aurelija Stancikienė tvirtino, kad šia publikacija įžeistas ne tik pirmininkas, bet ir visas Seimo Aplinkos apsaugos komitetas. Šio komiteto nariams susidarė įspūdis, kad „patarėjo lūpomis kalba ministerija“.

Tuo metu Seimo narys Andrius Burba mano, kad patarėjas kaip žmogus gali reikšti savo nuomonę, bet šiuo atveju galbūt padaryta klaida nurodant pareigas. Politikas siūlė pripažinti, kad yra tam tikra trintis su ministerija, ir ieškoti kompromisų.

Ministras G. Kazlauskas komitetui atsiųstame paaiškinime teigė, kad jo patarėjas išsakė asmeninę nuomonę, tačiau komiteto narių tai neįtikino.

Jie piktinosi, kad kviestas į Aplinkos apsaugos komiteto posėdį ministras neatvyko. „Ministras bėgte turi ateiti, jeigu kviečia komitetas“, – mano A. Salamakinas.

Jam pritarusi A. Stancikienė teigė, kad „G. Kazlauskas realiai nesuvokia, kam yra atskaitingas“.

G. Kazlauskas Aplinkos apsaugos komiteto sprendimo dėl jam išreikšto nepasitikėjimo nebuvo linkęs komentuoti.

„Kai pamatysiu komiteto sprendimą, tada aš jį komentuosiu. Dabar aš neturiu ką pasakyti“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė jis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu