Ekoklima

Politikų atsakomybė už šildymo sąskaitas – didžiulė

Politikų atsakomybė už šildymo sąskaitas – didžiulė

Vilniuje šilumos ūkis tvarkomas neefektyviai, galima pastebėti piktnaudžiavimą monopoline padėtimi, oligarchijos požymių.

O „Vilniaus energijos“ reklama žiniasklaidoje yra mėginimas ją užčiaupti, tvirtina Prezidentė. Jos teigimu, kadangi už šilumos ūkio priežiūrą atsakinga savivaldybė, o tokia bloga padėtis tik Vilniuje, daug atsakomybės tenka ir vietos politikams.

„Vilniuje tikrai matome piktnaudžiavimą monopoline padėtimi, „Icor“ grupės interesus, kurie atvirai dominuoja ir demonstruoja nepagarbą savo piliečiams, politizavimą, ir matome oligarchinius požymius. (…) Tai, kaip perkama reklama visose žiniasklaidos priemonėse, matau ir galiu įvardyti kaip mėginimą užčiaupti žiniasklaidą, kad ji nekritikuotų tokių veiksmų“, – antradienio rytą „Žinių radijui“ sakė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė tvirtino, kad esant tokioms didelėms problemoms situacija Vilniuje turės būti rimtai įvertinta.

„Toks atviras spaudimas tiek žiniasklaidai, tiek politikams, tiek arogancija, su kuria „Vilniaus energija“ kalba su žmonėmis, rodo, kad šioje savivaldybės prižiūrimoje sferoje yra daug problemų ir, be jokios abejonės, savivaldos politikų atsakomybė čia yra didžiulė, nes tik Vilniuje matome tokį fenomeną, tokį nesiskaitymą su žmonėmis ir tokias sąskaitas“, – akcentavo Prezidentė.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuvoje esama savivaldybių, kurios šilumos ūkį tvarko gerai. Kaip teigiamus pavyzdžius ji išskyrė Panevėžį, Kėdainius, Rokiškį, Zarasus, Kupiškį, Pasvalį, Panevėžio rajoną.

Prezidentė atkreipė dėmesį, kad šios savivaldybės šildymui sugebėjo panaudoti biokurą, tuo tarpu didieji miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda – naudoja tik dujas, kas, pasak D. Grybauskaitės, yra „per didelė prabanga“.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu