Search
Close this search box.
Rockwool

Parengti siūlymai atveria galimybes visuomeniniams pastatams naudoti daugiau medienos ir organinių medžiagų

visuomeniniai pastatai mediena

Aplinkos ministerija parengė Vyriausybės nutarimo „Dėl medienos ir kitų organinių statybos medžiagų iš atsinaujinančių gamtos išteklių naudojimo visuomeninės paskirties pastatuose“ projektą, kuris sudaro sąlygas plėtoti medinę statybą Lietuvoje ir pasiekti, kad 2024 m. mediena bei organinės medžiagos visuomeniniuose pastatuose sudarytų 50 proc. viso statinio medžiagų.

Nutarimo projekte siūloma nustatyti, kad pirkimų vykdytojai, atliekantys ypatingųjų ir neypatingųjų statinių kategorijai priskiriamų visuomeninės paskirties pastatų statybos, rekonstravimo projektavimo paslaugų, statybos, rekonstravimo darbų pirkimus, kurie finansuojami valstybės ir savivaldybių biudžeto, Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšomis nuo 2024 m. turi panaudoti ne mažiau kaip 50 proc. medienos ir kitų organinių statybos medžiagų iš atsinaujinančių gamtos išteklių.

Vyriausybei patvirtinus nutarimą, būtų rengiami pirkimuose taikomi aplinkos apsaugos kriterijai, nustatant reikalavimus medienos ir kitoms organinėms statybos medžiagoms iš atsinaujinančių gamtos išteklių bei medienos ir kitų organinių statybos medžiagų iš atsinaujinančių gamtos išteklių naudojimo visuomeninės paskirties pastatų statybai nustatymo metodika.

Lietuva jau yra pasiruošusi tokiems pokyčiams statybos sektoriuje – šalies įmonės turi nemažos medinių skydų ir modulių gamybos patirties. 98 proc. jų produkcijos eksportuojama į užsienį, daugiausia (apie 90 proc.) į Skandinavijos šalis. Be to, Lietuvoje  plečiamos medienos perdirbimo įmonės, kurios sukuria didesnę pridėtinę vertę.

Viena tokių įmonių – „Jūrės medis“, kurioje penktadienį apsilankė aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Įmonė gamina statybines medienos konstrukcijas. Jas galima naudoti statant ne tik gyvenamuosius namus, bet ir stadionus, sporto sales, baseinus, mokyklas, prekybos centrus, kitus visuomeninės paskirties pastatus.

Aplinkos ministras susipažino su gamybos techologijomis, apžiūrėjo čia šiuo metu gaminamus 400 metrų ilgio medinius tiltus, kurie iškeliaus į šiaurės Švediją. Statybinės konstrukcijos gaminamos iš eglės, pušies, maumedžio medienos, naudojant melamino klijus. Taip pat įmonė gamina rąstinius namus, pirtis ir vasarnamius iš klijuoto tąšo. „Jūrės medis“ apie 80 proc. savo produkcijos eksportuoja.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt