Franke

Parengtas Tytuvėnų ansamblio rekonstrukcijos projektas

Parengtas Tytuvėnų ansamblio rekonstrukcijos projektas

Vilniaus ir Kauno gaisro saugos specialistai parengė Tytuvėnų ansamblio rekonstrukcijos projektą.

Vilniaus ir Kauno gaisro saugos specialistų parengtame ir užsakovui pateiktame Tytuvėnų ansamblio rekonstrukcijos projekte numatytos papildomos priemonės, turėsiančios pagerinti gaisrinės saugos būklę sausį nuo gaisro nukentėjusiame viename įspūdingiausių barokinių ansamblių Šiaurės Rytų Europoje.

„Net ir numatę visas reikiamas saugos priemones, nusprendėme, kad vienu metu vienuolyne negalės būti daugiau nei 40 žmonių, atvykusių į ekskursijas“, – sako gaisro saugos ekspertas Jaroslavas Golubovičius.

Anot gaisro saugos specialistų, pastate bus sumontuota vidaus priešgaisrinio vandentiekio sistema su atitinkamo kiekio vandens tiekimu. Vienuolyno pastato patalpose ir palėpėje turi būti įdiegta spindulinė gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema su dūmų bei temperatūros davikliais. Pavojaus signalas turi būti perduodamas garsu ir šviesa.

Numatoma, kad įmonė, teiksianti apsaugos paslaugas, užtikrins ryšį iš gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos centrinio valdymo pulto ir saugos posto. Taip bus užtikrintas gaisro signalo perdavimas bei Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos iškvietimas. Vietinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba apie incidentą bus informuota telefonu.

Ekspertai konstatuoja, kad sąlygos gaisriniams automobiliams privažiuoti prie Tytuvėnų vienuolyno yra geros. Apskaičiuota, kad Tytuvėnų ugniagesiai atvyktų ir gelbėjimo darbus pradėtų greičiau nei per 10 minučių nuo gaisro pradžios, o artimiausios Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos Kelmėje automobiliai atvyktų ir darbus pradėtų greičiau nei per 36 minutes nuo gaisro pradžios.

Vienuolyno pastatui projektuojama atitinkamos apsaugos klasės žaibosaugos sistema.

Visame pastate ir palėpėje numatoma įrengti perspėjimo apie gaisrą ir evakuacijos valdymo sistema su patikimu elektros energijos tiekimu. Perspėjimo priemonės įjungiamos automatiškai, suveikus gaisro detektoriams.

ELTA primena, kad Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje šių metų sausio 26 dieną kilo didžiulis gaisras, ugnis padarė milžinišką žalą. Išdegė apie tūkstantį kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apanglėjo jo konstrukcijos, sudegė bažnytinio paveldo muziejus ir dalis jame buvusių eksponatų. Dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu