Ekoklima

Neteisėti statiniai – nepajudinami

Neteisėti statiniai – nepajudinami

Garsus nelegalių statybų Kuršių nerijoje skandalas virsta tyliu šnipštu. Nors teismas trylika statybų jau pripažino neteisėtomis ir nutartys įsigaliojo, griauti statinių nesiruošiama.

Kilus galimai neteisėtų statybų Neringoje skandalui, prokurorai iškėlė ir teismui nagrinėti perdavė 39 bylas. Trylika iš jų jau baigtos nagrinėti ir priimti sprendimai įsiteisėjo.

Pastaraisiais unikaliame gamtos kampelyje išdygę statiniai pripažinti neteisėtais – panaikinti išduoti statybos leidimai ir patvirtinti detalieji planai. Prokurorų teigimu, šie statiniai turėtų būti nugriauti.

„Statybų priežiūrą vykdančioms valstybinėms institucijoms atsirado pagrindas imtis priemonių, kad būtų pašalintos neteisėtų statybų pasekmės. Šie statiniai turėtų būti perstatyti arba nugriauti”, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausioji prokurorė Sigutė Stropienė.

Tačiau valdininkai, nors ir neatsisako vykdyti teismų sprendimų, imtis tokių griežtų veiksmų bent kol kas nesiruošia. Delsimą jie motyvuoja nesuformuota teisine praktika ir nežinojimu, kaip tai daryti. Neva neteisėtomis statybomis pripažintų statinių negalima vadinti savavališkomis, nes jos vykdytos gavus leidimus. Be to, nėra teismų sprendimų, kuriose tiesiogiai nurodyta statinius nugriauti.

„Žmogus gavo visus leidimus, tad jis gali paprašyti valstybės padengti patirtus nuostolius”, – sakė Klaipėdos apskrities viršininko pavaduotojas Artūras Šulcas.

Tikimasi, kad situacija taps aiškesnė po konsultacijų su Aplinkos ministerijos specialistais. Taip pat laukiama šešių bylų, kuriose jau konkrečiai prašoma neteisėtus statinius nugriauti, nagrinėjimo baigties.

REKOMENDUOJAME

Dažymo seminarų tvarkaraštis 2025

Dažymo seminarų tvarkaraštis 2025

„Tikkurila“ akademijos dažymo mokymai skirti visiems besidomintiems dažymu, norintiems atnaujinti savo namus patiems ar tiesiog ieškantiems dažymo idėjų. Mokymuose kalbama apie įvairių vidaus ir