Franke

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko 85,7 proc. vartotojų

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko 85,7 proc. vartotojų

Sekmadienio naktį pasibaigus papildomam laikotarpiui nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimui į antrąjį etapą patenkantiems gyventojams, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 85,7 proc. arba 634 tūkst. šio etapo gyventojų pasirašė sutartį su savo nepriklausomu elektros energijos tiekėju.

Gyventojai, sunaudojantys 1000—5000 kilovatvalandžių (kWh) energijos per metus ir patenkantys į antrąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą savo nepriklausomą elektros energijos tiekėją galėjo rinktis savaitę ilgiau – iki birželio 26 dienos imtinai. Tokia proga pasinaudojo per 30 tūkst. energijos vartotojų, jie nuo liepos 1 d. galės gauti nepriklausomo tiekėjo paslaugas ir išvengti garantinio tiekimo.

Laiku nepasirinkę gyventojai, kurių liko vos apie 100 tūkst., gaus garantinio tiekimo paslaugą. Tai reikš, kad elektra nebus atjungta, bet už šią paslaugą teks mokėti brangiau, kaip numatyta įstatyme, tačiau svarbu, jog rinktis galima ir toliau. Šie gyventojai raginami nedelsti ir jau dabar pasirinkti nepriklausomą tiekėją, kuris užtikrins elektros energijos tiekimą nuo rugpjūčio 1 d.

Iš viso savo nepriklausomą tiekėją renkasi apie 1,6 mln. elektros vartotojų visoje šalyje. Iš viso sprendimą priėmė jau daugiau nei milijonas vartotojų, viso 66,4 proc. Galutinis elektros rinkos dereguliavimo projekto, skirto nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos, terminas yra 2022 m. gruodžio 31 d.

Išsami projekto informacija pateikiama svetainėje pasirinkitetiekeja.lt.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu