Klaipėdos miesto plėtra pagimdė naują problemą – uostamiesčio ikimokyklinėse įstaigose ėmė stigti laisvų vietų vaikams, ypač lopšelinio amžiaus. Šiaurinės miesto dalies naujakuriams reikėtų ir mokyklos, tačiau naujų švietimo įstaigų statybų politikai palaiminti neskuba.
Klaipėdos miesto vyriausiasis architektas Almantas Mureika sako, kad miesto bendrajame plane yra numatyta keliolika visuomeninės paskirties sklypų, kuriuose planuojama mokyklų arba ikimokyklinių įstaigų statyba.
Pasak A. Mureikos, šiuo metu šiaurinėje miesto dalyje yra suformuoti trys detalieji sklypai švietimo įstaigoms statyti. Sklype šalia Klaipėdos universiteto Botanikos sodo, planuojama, turėtų iškilti darželis, o vadinamajame Dragūnų gyvenamųjų namų kvartale – ikimokyklinė įstaiga ir mokykla. Pagal trečiąjį detalųjį planą pradinė mokykla ir darželis turėtų iškilti Tauralaukio centrinėje dalyje. Darželio bei mokyklos statyboms vieta numatyta ir Medelyno gyvenamųjų namų kvartale – kol kas parengta tik šio sklypo detalaus plano koncepcija.
Anot vyriausiojo architekto, reikia tik, kad Savivaldybės administracijos Socialinis departamentas kreiptųsi į miesto politikus ir paprašytų finansavimo naujų švietimo įstaigų projektavimo darbams.
Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė informavo, kad šiais metais prašymas skirti lėšų naujos mokyklos Tauralaukyje projekto parengimui politikams buvo pateiktas, tačiau jis nebuvo patenkintas.
Anot L. Prižgintienės, turint projektą, finansavimo mokyklos statyboms galima ieškoti iš kitų šaltinių – įvairių fondų, programų, ne vien tikėtis miesto politikų malonės. O dabar visas šis reikalas – tik tuščios kalbos.
Savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir monitoringo skyriaus vedėja Indrė Butenienė tvirtino, kad minėtas prašymas miesto Tarybos net nepasiekė, nes jį atmetė dar Strateginio planavimo grupė, pirmininkaujama uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus.
„Pačios minties statyti mokyklą atsisakyta nebuvo, nes visi supranta, kad jos reikia. Tačiau buvo nuspręsta, kad prieš prašant finansavimo reikia išsamiau paskaičiuoti investicijų poreikį, kokios konkrečiai mokyklos reikia”, – aiškino I. Butenienė.
Laisvų vietų nėra
Ona ŠALKAUSKIENĖ, Tauralaukio pagrindinės mokyklos direktorė
Per pastaruosius pusantrų metų mūsų gyvenvietė išaugo ir pasikeitė neatpažįstamai, ne taip toli iškilo Romų gyvenvietė, plečiasi Žaliasis slėnis, bet norinčiųjų lankyti šią mokyklą antplūdžio kol kas nėra. Tie, kurie jau lanko kitas mokyklas, nelabai nori jų keisti, ypač vidury mokslo metų, tačiau neabejoju, kad artimiausiu metu norinčiųjų patekti į mūsų mokyklą, padaugės. Į ikimokyklinio ugdymo grupes visų norinčiųjų priimti nepavyko jau pernai – atmetėme 7 prašymus. Šiais metais norinčiųjų pradėti lankyti darželį jau turime 17, o kasmet priimti galime tik 10-11 vaikų.
„Įsipareigojimų neturime”
Juozas RAIŠUTIS, UAB „Pamario troba” vadovas
Dragūnų gatvės gyvenamųjų namų kvartale, kurį statome, yra paliktas sklypas darželio statybai, tačiau mes jo statybomis neužsiimsime – infrastruktūros sutartyje nėra tokio įsipareigojimo. Miestas negali mūsų įpareigoti tokiam dalykui, švietimo įstaigų statyba – steigėjo reikalas. O privačių darželių statybos nei valstybė, nei savivaldybės nedotuoja.
Skaičiai
Balandžio 1 d. iš 54 uostamiesčio švietimo įstaigų, kuriose veikia ikimokyklinio ugdymo grupės, lietuvių kalba ugdomose grupėse vaikams nuo 1 iki 3 metų amžiaus buvo siūlomos tik 4 laisvos vietos;
Eilėje į įvairius miesto darželius buvo įrašyti 2 402 vaikai;
Didžioji dalis vaikų – 1 934 – darželį pageidauja pradėti lankyti dar šiais metais.