Anza

“Plaukiojančios” grindys

“Plaukiojančios” grindys

Specialistai teigia, kad jau beveik dešimtmetį daugiasluoksnės parketlentės – viena dažniausiai pasirenkamų dangų Lietuvoje. Sujungtos tarpusavyje ir nepriklijuotos prie pagrindo trisluoksnės parketlentės vadinamos „plaukiojančia” danga. Ši danga pasižymi kokybe ir atsparumu, o svarbiausia – tokias grindis gali susidėti kiekvienas be pašalinės pagalbos, už kurią tektų mokėti.

Parketlenčių sujungimo būdai

Šiuo metu yra du trisluoksnių parketlenčių sujungimo būdai. Pirmasis, tradicinis, naudojant klijus, antrasis – „Clic-Conect” sistema (grindų montavimas be klijų). Pastarasis, atsiradęs prieš keletą metų, dabar sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Pagrindinis parketlenčių su „Clic-Conect” sistema privalumas – greitas, paprastas, švarus grindų klojimas. Paklotoms grindims nereikia laiko išdžiūti, jas galima eksploatuoti iš karto, o sujungimas – stabilus. Tiesa, jei renkatės parketlentes su „Clic-Conect” sistema, turėtumėte žinoti, kad skirtingų firmų gaminiai turi skirtingus sujungimo mechanizmus. Vis dėlto galutinis rezultatas išlieka toks pat.

Įrankiai

Ypatingų įrankių, kurie būtų privalomi klojant „plaukiojančias” grindis, nėra. Tiesa, pravers specialūs plaktukai, kurie padeda ištiesinti paskutines parketo eiles prie sienos. O visi kiti įrankiai – tradiciniai: plaktukas, pieštukas, matavimo ruletė, plastikinės mentelės klijams nuvalyti, jei klojama ne „Clic-Conect” sistema. Klojimą paspartintų elektrinis diskinis pjūklas.

Parengiamieji darbai

Tiek „Clic-Conect”, tiek tradiciniu būdu klojamų parketlenčių paruošiamieji darbai yra identiški. Skiriasi tik sujungimo technika.
Jei jau susiruošėte sudėti parketlenčių grindis, patalpoje jas būtina palikti mažiausiai 48 valandoms, kad aklimatizuotųsi. Žiemą patartina jas palaikyti net iki 4–5 parų. Prieš pradedant klojimo darbus, reikia išmatuoti drėgmę patalpose, kur bus dedamas parketas. Drėgmė neturi viršyti 2–3 proc. Nepamirškite – klojant parketą, kambario temperatūra turi būti ne mažesnė nei 15 ˚C.
Laikui bėgant medis natūraliai plečiasi, todėl parketas gali šiek tiek „susibanguoti””. Ši deformacija bus nepastebima, jei parketlentės bus suklotos teisinga – šviesos kritimo – kryptimi, tad atsižvelkite į tai, kur yra langai.

Kaip paklosi, taip ir… vaikščiosi

Sėkmingam parketlentėmis padengtų grindų eksploatavimui didelę įtaką turi pagrindas. Jis turi būti lygus, sausas, apsaugotas nuo iš apačios kylančios drėgmės. Tai gali būti betonas, gipsas ar sena danga – linoleumas, vinilas, veltinis, plastikas. Pagrindo aukštis gali svyruoti 3 milimetrus 2 metrų plotyje. Drėgmės izoliacijai tarp pagrindo ir parketlenčių klojama ne plonesnė nei 0,2 mm polietileno plėvelė. Plėvelės kraštai maždaug 20 cm uždedami vienas ant kito, o siūlės sandariai užklijuojamos lipnia plėvele. Prie sienos esantys plėvelės kraštai turi būti užtempiami į viršų. Tuomet ant polietileno plėvelės tiesiamas garsą slopinantis paklotas.

Garsą izoliuojantys paklotai

Norint išvengti nemalonaus žingsnių garso ar aido, būtina naudoti specialius garsą izoliuojančius paklotus. Žingsnių sukeliamas garsas matuojamas vienu aukštu žemiau esančiame bute, o aidas – tame pačiame kambaryje, kur suklotas parketas. Žinoma, garso izoliacijai įtaką daro ir namo konstrukcija, dydis, statybos kokybė. Vienas iš būdų padidinti komfortą, susijusį su garsu, yra paklotai, tiesiami tarp pagrindo ir parketlenčių. Šiuo metu Lietuvoje galima pasirinkti kelių rūšių paklotus:
•polistirolas. Jo yra įvairių tankių. Reikia turėti omenyje, kad kuo jis tankesnis, tuo geriau sugeria garsą. Deja, jis ir brangesnis. Polistirolo kaina svyruoja nuo 1,2 Lt/m2 iki 16 Lt/m2;
•MPP plaušo plokštės. Jos geriau iškelia pagrindą, tad lengviau derinti tarpusavyje kelių rūšių dangas, pavyzdžiui, parketlentes ir plyteles. Jų kaina – apie 5 Lt/m2;
•gofro kartonas. Geriausiai slopina garsą, taip pat vienas patikimiausių šilumos izoliatorių. Tinkamas naudoti ant šildomų grindų. Jo kaina – apie 8 Lt/m2.

O jei grindys šildomos?

Yra įvairių šildomų grindų tipų, kuriuose naudojama elektra arba vanduo. Trisluoksnės parketlentės labiausiai tinkamos tokioms grindims, kurių išskiriama šiluma neviršija 60 W/m2,o paviršiaus temperatūra – ne didesnė nei 27 ˚C. Šildymo sistema turi būti sumontuota tokiu būdu, kad šiluma po visą grindų plotą pasiskirstytų tolygiai.

Specialisto komentaras: kilimo, klojamo ant šildomų grindų, apatinė dalis negali būti padengta guma ar kitokia tankia medžiaga, izoliuojančia šilumą, – ji gali pažeisti parketą.

Parketo klojimas

Jei naudojate „Clic-Conect” sistemą…

1.Pirma parketlentė dedama įlaidu, nukreiptu į sieną. Paliekamas minimalus 10 mm tarpas iki sienos. Norint, kad atstumas visur būtų vienodas, naudojami mediniai kaiščiai. Parketlenčių įpjovos ir įlaidos turi būti švarios, be jokių atplaišų. Pastebėjus bet kokį defektą ant parketlentės, būtina ją pakeisti.
2.Antrosios lentos įlaida įstatoma nuožulniai į pirmos lentos išdrožą ir leidžiama žemyn tol, kol užsifiksuoja. Tokiu pačiu būdu užbaigiama pirmoji eilė.
3.Antra eilė taupumo sumetimais pradedama likusia pirmosios eilės nuopjova, jei ji ilgesnė nei 40 cm. Lenta nuožulniai įstatoma į jau gulinčios eilės lentų išdrožą, lengvai nuleidžiama ir užfiksuojama.
4.Lengvais medinės trinkelės stuktelėjimais per apatinį pagrindą suklotos lentų eilės sutvirtinamos. Suklojus 3–4 eiles, pareguliuojamas atstumas iki sienos.
5.Prieš paklojant paskutinę eilę, jai skirtos lentos turi būti susiaurinamos tiek, kad liktų rekomenduojamas 10–15 mm atstumas iki galinės sienos.
6.Paskutinė eilė užfiksuojama specialiu plaktuku.
7.Aplink vamzdžius, slenksčius, durų staktas turi būti išpjaunamos kuo didesnės skylės, kad „vaikščiojančios” grindys neįsiremtų į vamzdžius ar sienas.

Jei pasirinkote klijus…

Iš esmės procesas yra identiškas „Clic-Conect” sistemai. Tiesiog čia parketlentės sujungiamos klijais, jų sandaroje nėra medinių „raktų”, tvirtinančių vieną parketlentę prie kitos.
Klijais sutepama visa parketlentės išdrožos viršutinė dalis ir parketlentė prijungiama prie anksčiau patiestosios. Parketlentės užfiksuojamos lengvais stuktelėjimais medinėmis trinkelėmis, jei reikia, gali būti koreguojamos specialiais diržais.

Specialisto komentaras: suklojus pirmąsias eiles, joms privalu džiūti ne mažiau kaip 45 minutes. Svarbu užtepti tinkamą klijų kiekį: jei klijų bus per mažai, parketlentės tvirtai nesusiklijuos. Jungiant parketlentes, klijai turi trykšti iš siūlių. Ištryškę klijai nuvalomi drėgnu rankšluosčiu.

Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų grindų klojimo būdų yra tas, kad „Clic-Conect” būdu suklotas grindis galima eksploatuoti iš karto. O prieš pradedant vaikščioti ar statyti baldus ant klijais sutvirtintų parketlenčių, patartina palaukti bent 24 valandas, kol išdžius klijai. Mediniai kaiščiai ištraukiami po 12 valandų.

Kas geriau?

Tiek „Clic-Conect”, tiek įprastinių parketlenčių kainos yra panašios ir priklauso nuo tų pačių veiksnių: medienos rūšies ir kokybės, pagaminimo vietos, firmos vardo. Jei nutartumėte rinktis parketlentes, kurių kaina yra apie 100 Lt/m2, paklotą nuo 1 iki 6 Lt/m2, klijus už 1 Lt/m2, o darbą atliktumėte ne patys, 1 kvadratinio metro kaina siektų maždaug 112–121 Lt/m2. Naudojant „Clic-Conect” sistemą, klijų kainos skaičiuoti nereikia. Jei klosite patys, sutaupysite 10–14 Lt/m2, nes apytiksliai tiek kainuotų specialistų paslaugos.
Vieningos nuomonės dėl to, kuris klojimo būdas yra geresnis, nėra. Dedant grindis tiek „Clic-Conect”, tiek įprastiniu būdu, darbas vyksta greitai, nereikalauja specialių įgūdžių, tad rinktis, kuris būdas yra priimtinesnis ir patikimesnis, lieka jums.

Konsultavo Tomas Sigliukas , UAB „Geros grindys” komercijos direktorius

Ecofloor

Kiti temos straipsniai

Betoninės grindys

Betoninės grindys su Tikkurila

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Grindų alyvavimas

Medinių grindų alyvavimas

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Grindų klojimas

Grindų klojimas: ką reikia žinoti?

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Kaip iškloti plyteles vonioje

Kaip iškloti plyteles vonioje?

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Medinių grindų klojimo raštai

Medinių grindų klojimo raštai

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu