Ekoklima

N. Udrėnas: „Vilniaus energija“ gynė savo įtakas

N. Udrėnas: „Vilniaus energija“ gynė savo įtakas

Grigiškių pavyzdys, kai nesudaroma galimybė nepriklausomiems šilumos gamintojams prisijungti prie šilumos perdavimo tinklų, rodo, kad „Vilniaus energija“ naudojasi užimama monopoline padėtimi, antradienį pareiškė Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas.

„Taigi per visą laiką, kai buvo galima tiekti pigiau šilumą, tęsiasi ginčai, o Vilniaus šilumos tinklai nieko nedarė su šita trasa, nesiūlė išnuomoti Grigiškėms ar kitaip spręsti tas technines problemas, kad iš tiesų miestiečiai Grigiškėse, gal net ir Vilniaus mieste, būtų galėję susilaukti tos pigesnės šilumos.

„Vilniaus energija“, pasinaudodama šilumos tinklo natūralia monopolija, tikrai gynė savo įtakas ir dominavimą ir šilumos gamyboje, o nepriklausomiems gamintojams kėlė atgrasančias ir labai brangias technines prisijungimo sąlygas“, – „Žinių radijui“ antradienio rytą sakė šalies vadovės atstovas.

Pasak N. Udrėno, su šia problema susidūrė ne tik Grigiškės, bet ir kiti investuotojai, norintys statyti Vilniuje biokatilines. Tai esą yra akivaizdus pavyzdys, kai monopolininkas, valdantis ir tinklus, ir gamybą, gali dominuoti ir diktuoti savo sąlygas.

Tai, Prezidentės manymu, pasak jos atstovo, yra netoleruotina ir reikia šitokias situacijas spręsti iš esmės.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seime registruojamos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kuriomis siūloma suvienodinti ir palengvinti prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklų ir šilumos pardavimo sąlygas nepriklausomiems gamintojams ir taip užtikrinti konkurenciją šilumos gamyboje.

„Šių įstatymo pataisų – kad būtų pavesta Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai nustatyti naudojimosi šilumos perdavimo tinklais sąlygas ir standartines šilumos pirkimo-pardavimo sutarčių sąlygas, kad būtų aišku tiek terminai, tiek techniniai parametrai, kad monopolistas negalėtų primesti nepagrįstai ir atgrasančiai nepalankios sutarties silpnesnei derybų pusei“, – paaiškino N. Udrėnas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu