Anza

Mokestį skaičiuos nelogiškai

Su grąžinamu mokesčiu už kiemų valymą susitaikę klaipėdiečiai savivaldybės prašo, kad jis būtų skaičiuojamas logiškiau.

Miesto tvarkymo skyrius gavo gyventojų prašymą, kuriame teigiama, kad skaičiuoti mokestį už kiemų valymą pagal buto plotą yra neteisinga, nes „kieme šiukšlina ne kvadratai”.

Žmonės siūlė, kad toks mokestis būtų apskaičiuojamas pagal valomos teritorijos dydį, jai sutvarkyti reikiamą sumą padalinus iš name gyvenančių žmonių skaičiaus. Tačiau tikėtis, kad į tokį siūlymą valdžia atsižvelgs, yra naivu.

„Svarstyti tokios galimybės neleidžia Civilinis kodeksas. Jame parašyta, kad mokesčiai turi būti skaičiuojami pagal buto plotą. Kalbėti apie tai, kad mokesčius už paslaugas būtų galima suskaičiuoti kitaip, bus galima tik tuomet, kai pasikeis Civilinio kodekso nuostatos. Teko girdėti, jog ketinama rengti tokais pataisas”, – prisipažino Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Šimanskienė.

„Klaipėda” rašė, kad miesto taryba netrukus turi patvirtinti maksimalų tarifą už kiemų valymą. Jis bus 23 centai per mėnesį už kvadratinį metrą buto ploto.

Tačiau pagal tokį tarifą mokesčiai bus skaičiuojami ne visiems gyventojams. Kai kuriems klaipėdiečiams gali būti taikomas mažesnis tarifas – pavyzdžiui, 20 centų per mėnesį už kvadratinį metrą buto ploto.

Prognozuojama, jog mažesniais mokesčiais už kiemų valymą galės džiaugtis senamiesčio gyventojai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt