Franke

Ministras: kaupimas remontui nebus privalomas

Ministras: kaupimas remontui nebus privalomas

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas tvirtina, kad jokių prievartinių kaupimų daugiabučių remontui nėra siekiama nustatyti.

Anot jo, gyventojai patys galės nuspręsti, ar kaupti lėšas, ar gyventi nuo avarijos iki avarijos.

„Matyt, kalbama apie vakar Vyriausybės priimtą nutarimą, pritariantį Civilinio kodekso pataisoms. Jokių prievartinių kaupimų nenumatyta. Šitame Civilinio kodekso pakeitime yra suformuluota, kad Vyriausybė turi nustatyti pavyzdinę tvarką, kaip turėtų būti tokie mokesčiai skaičiuojami, tuomet jie pateikiami gyventojų apsisprendimui, ar jie kaups, kada kaups, ar gyvens nuo avarijos iki avarijos. Tai bus tik gyventojų sprendimas”, – sakė G. Kazlauskas per Vyriausybės valandą Seime ketvirtadienį.

Apie prievartinį pinigų rinkimą aplinkos ministro paklausė parlamentarė Rima Baškienė, kuri sakė jau sulaukusi nemažai gyventojų klausimų apie rengiamą tvarką.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nepasirašysianti įstatymo dėl įpareigojimo daugiabučių gyventojams kaupti lėšas būsimam renovavimui, jeigu jį priimtų Seimas.

„Pirmiausia, prievartinio kaupimo neturi būti”, – ketvirtadienį pareiškė valstybės vadovė.

Ji priminė, kad šiuo metu Civilinis kodeksas numato, jog bendrija gali priimti sprendimą dėl kaupimo renovacijai balsuojant daugiau kaip pusei visų gyventojų.

„Tuo tarpu dabar Vyriausybės yra priimti pasiūlymai, kurie numato, kad tik ketvirtis gyventojų gali apspręsti, ką gali daryti trys ketvirčiai gyventojų”, – pastebėjo D.Grybauskaitė.

„Tokiu pasiūlymų aš nepasirašysiu ir nepalaikysiu”, – pridūrė ji.

Premjero Andriaus Kubiliaus įsitikinimu, surinkus rezervą daugiabučio remontams jo gyventojai tik laimėtų. Vyriausybės vadovas primena, kad ir dabar, neklausdamas gyventojų, namo administratorius imasi spręsti ištikusias rimtas problemas, o po to surenka pinigus.

„Aš tikrai nesiimčiau labai vertinti paties sprendimo. Aš tik norėčiau priminti, kad ir šiandien galioja tokia sistema. Jeigu daugiabučiame name įvyksta koks nors gedimas, pavyzdžiui, prakiūra namo stogas, tai namo administratorius neklausdamas gyventojų imasi tą namą remontuoti, kol vanduo neužliejo visų, ne vien tik ketvirto aukšto gyventojų. Po to prašoma tame name gyvenančių gyventojų susimokėti už remonto darbus”, – sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu „Žinių radijui”.

Pasak Premjero, dabar yra siūloma reguliariai rinkti įmokas, kad būtų sukauptas pinigų rezervas, kurį būtų galima po to panaudoti svarbiems namo remonto darbams.

„Jis būtų nuolat kaupiamas, ir nuo to laimėtų tik visi gyventojai, nes prižiūrėti savo namą tai ne Vyriausybės, ne kokio nors administratoriaus, o pačių gyventojų atsakomybė”, – sakė A. Kubilius.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Civilinio kodekso pataisoms, kuriomis būtų numatomos privalomos įmokos daugiabučių remontui. Tam dar turi pritarti Seimas.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas yra užsiminęs, kad toks mokestis galėtų sudaryti kelis centus vienam kvadratiniam metrui buto ploto.

REKOMENDUOJAME