Ekoklima

Lietuva ir dar 14 ES šalių ragina EK imtis iniciatyvos dėl dujų viršutinės kainų ribos nustatymo

dujų viršutinės kainų ribos nustatymas

Energetikos ministras Dainius Kreivys kartu su dar 14 Europos Sąjungos (ES) valstybių už energetiką atsakingais ministrais pasirašė bendrą kreipimąsi į ES energetikos komisarę Kadri Simson dėl gamtinių dujų kainų viršutinės ribos nustatymo.

Laišką pasirašiusios valstybės laikosi pozicijos, jog tai būtų veiksmingiausias būdas sumažinti elektros energijos kainas, tuo pačiu išvengiant dujų vartojimo didėjimo.

„Lietuva nuo pat diskusijų pradžios aktyviai pasisakė už viršutinės kainos ribos nustatymą dujoms, kaip vienai elektros kainos sudedamųjų dalių, nes tai greitas ir efektyvus būdas spręsti aukštų elektros kainų klausimą iš esmės. Džiaugiuosi, kad tai supranta vis daugiau ES šalių ir formuojasi stipri koalicija, palaikanti šį siūlymą“, – sako D. Kreivys, pasak kurio, prie šio kreipimosi galimai prisijungs ir daugiau ES valstybių. 

„Kainų viršutinės ribos nustatymas yra vienintelė priemonė, kuri padės kiekvienai valstybei narei sušvelninti infliacijos spaudimą, valdyti lūkesčius, sudaryti sąlygas galimų tiekimo sutrikimų atveju ir apriboti papildomą pelną šiame sektoriuje“, – rašoma laiške. Viršutinė kainų riba turėtų būti taikoma visiems didmeniniams gamtinių dujų sandoriams.

Bendrą kreipimąsi pasirašė Belgija, Bulgarija, Graikija, Italija, Ispanija, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Malta, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija.

Dėl iki šiol ES pasiūlytų priemonių, skirtų suvaldyti elektros kainas, paketo bus apsispręsta ES Energetikos taryboje šį penktadienį, rugsėjo 30 d. 

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu