Franke

Kyšininkams gaudyti – visuotinė turto deklaracija

Kyšininkams gaudyti – visuotinė turto deklaracija

Vakar Seimas priėmė svarstyti teisės aktus, kuriuos patvirtinus, vertingą turtą turėtų deklaruoti ne tik valstybės tarnautojai, bet ir visi Lietuvos piliečiai. Taip esą bandoma kovoti su klestinčia korupcija, nes nesąžiningais būdais pralobę valstybės tarnautojai dažnai savo turtus slepia juos perleisdami giminėms ir artimiesiems.

Antradienį parlamentas po pateikimo sutiko svarstyti specialios darbo grupės parengtus Gyventojų turto deklaravimo ir Valstybės tarnybos įstatymų pakeitimus.

Pagal pirmąjį teisės aktą turtą bei pinigines lėšas deklaruoti turėtų visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai, sulaukę 18 metų, o vietos mokesčių administratorius turėtų teisę nurodyti gyventojui privalomai pagrįsti deklaruoto turto įsigijimo šaltinius.

Valstybės tarnautojui, valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui ar jų šeimos nariui nuosavybės teise valdomo turto nepagrindus, būtų laikoma, kad turtas įgytas už pinigines lėšas, gautas be teisėto pagrindo.

Už šį pažeidimą būtų skiriama nuo 70 iki 100 procentų turto vertės ar išlaidų dydžio bauda.

Naujoji tvarka įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1-osios, o deklaracijos turėtų būti pateiktos iki gegužės 1-osios.

Vakarykščiame posėdyje dalyvavę Seimo nariai tokią kovos su korupcija formą vadino sveikintina.

„Jei valstybės tarnautojas nesugeba pagrįsti savo ar šeimos nario įgyto turto, vadinasi, jis įgytas neteisėtai. Dabar valstybės tarnautojai privalo deklaruoti savo turtą, tačiau jį gali ir paslėpti perleisdami jį kitiems asmenims. Mokesčių inspekcija tuomet negali susekti”, – sakė teisės aktų siūlytojai.

Nutarta šią iniciatyvą svarstyti komitetuose bei išgryninti.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu