Franke

Kviečiame susipažinti su veiksmų planu rekomendacijoms dėl Rudaminos bendruomenės kreipimosi

Elektros tinklai

Aplinkos ministerija pagal Orhuso konvencijos Atitikties komiteto gaires parengė veiksmų plano projektą Lietuvai pateiktoms rekomendacijoms, susijusioms su Rudaminos bendruomenės kreipimusi, įgyvendinti. Siekiant su juo supažindinti visuomenę, kitas suinteresuotas grupes rengiama viešoji konsultacija. Pastabas ir  pasiūlymus raštu galima teikti iki  gegužės 30 d. užpildant klausimyną.

Viešojoje konsultacijoje kviečiami dalyvauti gyventojai, organizuotos pilietinės visuomenės grupės, ekspertai, valstybinės institucijos, asociacijos, organizacijos, socialiniai partneriai. Jos metu gautos pastabos ir pasiūlymai bus panaudoti tobulinant veiksmų plano projektą.

Rekomendacijos Lietuvai buvo pateiktos 7-ajame Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos konvencijos dėl teisės gauti informaciją apie aplinką, dalyvauti priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkos klausimais (Orhuso konvencija) šalių susitikime, kuris vyko 2021 m. spalį, priimtame sprendime.

Primename, kad šioje byloje pareiškėja yra asociacija Rudaminos bendruomenė. Ji kreipėsi dėl, įgyvendinant elektros energijos perdavimo oro linijos nuo Alytaus transformatorių pastotės iki Lietuvos-Lenkijos valstybinės sienos statybos ir eksploatacijos projektą, pažeidžiamų Orhuso konvencijos 6 ir 9 straipsnių, neužtikrinant tinkamo visuomenės dalyvavimo susijusių sprendimų priėmime ir visuomenės teisės kreiptis į teismus aplinkos klausimais.

Atkreipiame dėmesį, kad papildomai bus sudaroma galimybė pastabas ir (ar) pasiūlymus pateikti žodžiu gegužės 18 d. organizuojamame susitikime. Susitikime galima dalyvauti gyvai, Aplinkos ministerijoje, adresu A. Jakšto g. 4, Vilnius, 508 salėje arba  jungtis nuotoliniu būdu per MS Teams. Prašome į sutikimą registruotis iš anksto iki gegužės 16 d.

Galutinis veiksmų planas Orhuso konvencijos Atitikties komitetui turi būti pateiktas iki liepos 1 d.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu