Tikkuurila

Kuršių nerijos nacionalinis parkas turės naują Lankytojų centrą

Kuršių nerijos nacionalinis parkas turės naują Lankytojų centrą

Naujasis Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) lankytojų centras įsikurs Juodkrantėje, buvusios pradinės mokyklos patalpose. Rugsėjo pradžioje jau prasidėjo pastato rekonstravimo darbai, jie užtruks daugiau nei pusantrų metų. Čia lankytojų lauks nacionalinio parko ekspozicija „Sukurta smėlio, vėjo ir vandens“, bus įrengta konferencijų ir parodų salės.

Pasak  KNNP direktorės Aušros Feser, po rekonstrukcijos s bus įrengtas geoterminis šildymas, patalpos bus pritaikytos lankytis žmonėms su negalia.

Lankytojų centras pristatys Kuršių nerijos gamtinį ir kultūrinį paveldą, žvejų tradicijas, gintaro kasybos istoriją, bus demonstruojami filmai, vyks edukacijos moksleiviams, paskaitos su gamtininkais.

Veiklos jame vyks visus metus: vasarą daugiau dėmesio skiriama lankytojams, ne sezono metu – bendroms veikloms su bendruomene, konferencijoms, projektams.  KNNP lankytojų centras bus ne tik informacijos šaltinis apie išskirtines parko gamtos ir kultūros vertybes, bet ir svarbi vietos bendruomenę jungianti vieta Juodkrantėje.

Kuriant pastato architektūrą buvo remiamasi Juodkrantės istoriniu palikimu ir ieškoma sąsajų su XX a. pradžios vilomis, tad pastatas turėtų puikiai derėti Juodkrantės architektūrinėje erdvėje. Šiuo metu  parke yra du lankytojų centrai – Nidoje ir Smiltynėje, pastarasis veikia tik vasarą.

KNNP  yra saugoma teritorija, įtraukta į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą. Jis įsteigtas 1991 m., plotas – 27,3 tūkst. ha.

Lietuvoje yra 5 nacionaliniai parkai ir 30 regioninių parkų, saugomos teritorijos užima apie 17,5 proc. viso mūsų krašto. Beveik visi parkai turi lankytojų centrus, kuriuose sudarytos galimybės pažinti saugomą teritoriją ir paskui keliauti į gamtą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu