Tikkuurila

Kompensacijų šiemet sulauks daugiau žmonių

Kompensacijų šiemet sulauks daugiau žmonių

Artėjant šildymo sezonui, mažas pajamas gaunantys žmonės būgštauja neišgalėsiantys sumokėti už būsto šildymą bei šaltą ir karštą vandenį. Mažindama socialinę atskirtį, valstybė sudaro galimybę gauti kompensacijas už šios rūšies išlaidas sunkiai besiverčiantiems. Šildymo sezono metu per vieną praėjusių metų mėnesį būsto šildymo išlaidų kompensacijas vidutiniškai gavo 97 tūkst. asmenų. Per šių metų pirmąjį ketvirtį būsto šildymo kompensacijas gavo apie 100 tūkst. asmenų, rašo „Valstiečių laikraščio” agroverslo tinklalapis „Valstietis lt”.

Nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d. 65 litais, tai yra nuo 285 litų iki 350 litų, buvo padidintos valstybės remiamos pajamos, todėl numatoma, kad naujai teisę į būsto šildymo išlaidų kompensacijas įgis apie 25 tūkst. gyventojų.

2008 m. kompensacijoms buvo skirta 47,4 mln. litų, o po minėtojo padidinimo papildomai – dar 12,6 mln. litų.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Paramos šeimai skyriaus vedėjos Svetlanos Kulpinos, tobulinant piniginės socialinės paramos sistemą, 2008 metais patikslintos nuostatos dėl šeimos pajamų skaičiavimo, sudarant palankesnes sąlygas gauti šildymo išlaidų bei išlaidų šaltam ir karštam vandeniui kompensacijas.

Piniginės socialinės paramos teikimo principas yra pagrįstas turto ir pajamų testavimu.

Skiriant piniginę socialinę paramą nuo 2008 m. liepos 1 d. į šeimos pajamas neįskaitomos mokinių, kurie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose ar profesinio mokymo įstaigose pagal bendrojo lavinimo programą ir (ar) pagal profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti, su darbo santykiais susijusios pajamos, o nuo 2008 m. spalio 1 d. – ir slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinis priedas, išmoka vaikui, mokama pagal Išmokų vaikams įstatymą, socialinė stipendija bei pagalbos pinigai, mokami pagal Socialinių paslaugų įstatymą.

Neįskaitant į šeimos pajamas minėtų socialinio pobūdžio pajamų, padidės piniginė socialinė parama nepasiturinčioms šeimoms, auginančioms vaikus, bei labiausiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms.

Tokiu būdu didesnę paramą gaus tėvai (motina arba tėvas), vieni auginantys vaikus, gausios šeimos, be to, teisę į socialinę pašalpą įgis daugiau šeimų bei vienų gyvenančių asmenų, kuriems nurodytų pajamų įskaičiavimas į jų pajamas trukdė gauti piniginę socialinę paramą. Šiomis nuostatomis siekiama mažinti skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti šeimas, kuriose yra dirbančių asmenų.

REKOMENDUOJAME