Tikkuurila

Klaipėdos tiltas keliaus į Šilutę

Klaipėdos tiltas keliaus į Šilutę

Senasis Klaipėdos pėsčiųjų tiltas per geležinkelį negalės būti sunaikintas, kaip buvo numačiusi AB „Lietuvos geležinkeliai”, jo vietoje pradėjusi naujo tilto statybą. Kultūros paveldo departamento taryba XIX a. pab. – XX a. pr. statytą tiltą paskelbė nekilnojamąja kultūros vertybe.

Sprendimas įrašyti tiltą į Kultūros vertybių registrą buvo priimtas antradienį vykusio Kultūros paveldo departamento nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdžio metu.

Regioninio reikšmingumo tiltas buvo pastatytas vokiečių iniciatyva Šilutės geležinkelio stotyje. XX a. 3-4 dešimtmetį jis buvo perkeltas į Klaipėdos geležinkelio stotį. Vertingosiomis savybėmis pripažintos tilto konstrukcijos, laiptų maršai su metalinėmis laiptasijomis, metaliniais turėklais ir atramomis, medinių laiptų pakopų tipas, medinių lentų tilto pakloto tipas.

Atsižvelgiant į tai, kad gyventojams yra nesaugu vaikščioti per senąjį tiltą, šiuo metu pradėta naujojo pėsčiųjų tilto statyba, kuris bus tris kartus ilgesnis ir drieksis ne tik per geležinkelį, bet ir virš Priestočio gatvės.

Pasak Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiojo valstybinio inspektoriaus Laisvūno Kavaliausko, pėsčiųjų tilto įtraukimas į Kultūros vertybių registrą nereiškia, jog šis tiltas negali būti judinamas iš vietos.

„Mes neprieštaraujame naujo tilto statyboms, tačiau senasis tiltas turi būti tvarkingai demontuotas ir perkeltas į kitą vietą. Šilutės rajono savivaldybė yra pareiškusi pageidavimą, kad ši kultūros vertybė sugrįžtų į Šilutę. Paveldosaugininkai tam pritartų”, – sakė L. Kavaliauskas.

Idėjai sugrąžinti pėsčiųjų tiltą į Šilutę pritarė šio rajono Savivaldybės taryba spalio 16 d. vykusiame posėdyje. Pasak Šilutės rajono savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjos Rasos Bičkauskienės, visuomenės diskusijų objektas būtų vieta, į kurią galėtų sugrįžti vertingasis tiltas.

„Manome, kad statyti tiltą senojoje jo vietoje funkcine prasme nebūtų tikslinga. Vienas iš pasiūlymų – šis tiltas galėtų sujungti baigiamą statyti naująjį uostą su kitu Šyšos krantu. Problema, jog Šilutės savivaldybė neturi pakankamai lėšų tokiam techniniam projektui parengti ir įgyvendinti. Todėl dėl jų jau kreipėmės į Susisiekimo ministeriją bei Kultūros paveldo departamentą”, – sakė R. Bičkauskienė.

AB „Lietuvos geležinkeliai” filialo Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros direktorius Aleksandras Dolomanovas užtikrino, kad naujojo pėsčiųjų tilto per geležinkelį statybos projektas bus įgyvendinamas kaip ir numatyta projekte.

„Šio mėnesio pabaigoje turėtų būti įrengtas laikinasis pėsčiųjų praėjimas per geležinkelį. Tik tuomet bus galima pradėti demontuoti senąjį tiltą. Kultūros vertybe pripažintą tiltą ardysime atsargiai, kad neprikibtų paveldosaugininkai. Paskui jį saugosime, kol bus atrasta lėšų jo pastatymui kitoje vietoje”, – sakė A. Dolomanovas.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu