Ekoklima

Klaipėda skęsta šiukšlėse

Klaipėda šiukšlių išvežimas

Atsakingos tarnybos muša pavojaus varpais, esą jei miestas ir aplinkui esantys miškai bus šiukšlinami tokiais mastais kaip dabar, netrukus patys save išnuodysime.

Išskirtinis dėmesys šiukšlėms buvo skirtas ir Klaipėdos miesto Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdyje. Anot specialistų, kalbama jau ne apie estetikos dalykus, o apie tai, kad į gruntinius vandenis iš atliekų patenkančios pavojingos medžiagos netrukus užnuodys geriamąjį vandenį.

Kretingos urėdijos, besirūpinančios ir apie 1 000 hektarų Klaipėdos miestui priklausančių miškų, urėdas Antanas Baranauskas teigė, kad, palyginti su šiukšlinimu, gaisrai urėdijos teritorijoje – menka problema.

„Nėra jokio sąmoningumo. Štai prie Šernų sodų pastatėme ženklą, draudžiantį šiukšlinti, tai po savaitės radome jį vos ne iki viršaus apipiltą atliekomis”, – stebėjosi urėdas.

Smiltynės miško prižiūrėtojus šią žiemą pribloškė neregėti dergimo mastai. Esą žvejai, paprastai žvejojantys ant Kuršių marių ledo, šiais metais susikoncentravo Smiltynėje, o neturėdami kur atlikti savo gamtinių reikalų, nuolat traukė į mišką. Visą tą „gėrį” tenka iškuopti parko darbuotojams.

Už galvos griebiasi ir Melnragės ir Girulių seniūnė Vanda Dorčienė. Pasak jos, iš seniūnijos miškų pernai vasarą buvo išgabenta apie 40 didžiųjų konteinerių šiukšlių, mat žmonės nesigėdija net sofas į miškus atvilkti. Seniūnė atkreipė dėmesį, kad šįmet situacija būsianti dar prastesnė.

„Kiekvieną vasarą miškus tvarkyti paleisdavom po 16 žmonių, kuriuos atsiųsdavo Darbo birža pagal Viešųjų darbų programą. Šiais metais lėšų skirė tik 3 žmonėms”, – skundėsi seniūnė.

„Lėšų nedaug”

Irena ŠAKALIENĖ, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja

Šiais metais sąvartynų likvidavimui ir talkoms skirta viso labo 100 tūkstančių litų. Nežinau, ką pavyks padaryti už tiek lėšų. Pačiame mieste dabar yra apie 40 labai smarkiai užterštų teritorijų, pavyzdžiui prie Daržų gatvės 5-ojo namo, prie „Baldų jūros” parduotuvės. Joms sutvarkyti prireiks ne tik žmonių, bet ir specialios technikos. Taip pat yra apie 140 kiek mažiau užterštų teritorijų, kurias bus galima sutvarkyti balandžio talkų metu.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu