Search
Close this search box.
Franke

Kauno savivaldybė patikslino priešieškinį prancūzams

Dar nepradėjus teisme iš esmės nagrinėti ne savo valia nuo Pramogų ir sporto arenos Nemuno saloje pasitraukusios prancūzų įmonės „BBI SA” pretenzijas Kauno miesto savivaldybei, ši į teismą kreipėsi su priešieškiniu.

Visa savivaldybės tikėtina prisiteisti iš Prancūzijos bendrovės suma dabar siekia 28,57 mln. Lt. Vien per uždelstą pradėti statybas laiką padidėjusius darbų ir paslaugų kaštus savivaldybė įvertino 26,8 mln. litų. Kreipdamasi į teismą su priešieškiniu, Kauno miesto savivaldybė apkaltino prancūzų įmonę nesąžiningai vedus derybas dėl statybos, dėl ko buvo gaištamas laikas ir patirta nuostolių.

ELTA primena, kad prancūzai savo ruožtu pirmi „pramynė taką” į Kauno apygardos teismą. Jie kaltina Kauno savivaldybę nesąžiningumu, teigia, kad pastaroji neteisėtai nutraukė su jais vykusias derybas dėl sporto arenos Nemuno saloje projektavimo bei statybos koncesijos. Prancūzai buvo tikri, jog koncesijos sutartis bus pasirašyta su jais – vieninteliais savivaldybės skelbto konkurso dalyviais bei laimėtojais.

Kaip aiškino savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėja Rūta Šimkaitytė, praėjusių metų liepą priėmus atitinkamą miesto tarybos sprendimą, tuometis savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas pasirašė įsakymą nutraukti derybas su prancūzų įmone. Todėl ši ir kreipėsi į teismą, norėdama iš savivaldybės prisiteisti ir patirtas išlaidas, ir negautas pajamas. Iš pradžių prancūzų ieškinys buvo didesnis, patikslintas – sumažėjo iki 20,78 mln. litų.

Dabartinio savivaldybės administracijos direktoriaus Vyganto Gudėno teigimu, savivaldybė patyrė ir tiesioginių išlaidų dėl sutartimi nesibaigusio „prancūzų projekto”.

„Prancūzams iš miesto biudžeto sumokėta milijonas ir du šimtai tūkstančių litų pagal paruošiamųjų darbų sutartį. Iš tikrųjų pinigų išleista dar daugiau, nes prie šio projekto dirbo etatiniai darbuotojai, kuriems biudžetas moka algas. Kaip matome, tos dėl prancūziško „ledlaužio” savivaldybės padarytos biudžeto išlaidos visai nepasiteisino. Formuluodami priešieškinį, įvertinome ir negailestingai prarastą laiką, per kurį pakilo statybinių medžiagų bei paslaugų kainos”, – sakė V. Gudėnas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt