Tikkuurila

Kas apibrėžia kompensacijas vartotojams už sukauptą, tačiau nepanaudotą pagamintos elektros energijos kiekį?

nepanauodota saulės elektra

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl kompensacijos už sukauptą, tačiau nepanaudotą pagamintos elektros energijos kiekį.

Vartotojas nurodė, kad nesutinka su UAB „Ignitis“ apskaičiuota kompensacija už sukauptą, bet nepanaudotą pagamintos elektros energijos kiekį. Vartotojo manymu, apskaičiuota kompensacija yra gerokai per maža. Vartotojas prašė VERT įpareigoti UAB „Ignitis“ už jo sukauptą ir nepanaudotą elektros energiją sumokėti pagal rinkos kainą, kurią UAB „Ignitis“ taiko elektros energiją perkantiems vartotojams, bet ne mažesne negu vartotojo sutartyje nurodyta kaina, arba sukauptą kiekį perkelti į tolesnius metus. 

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nutarė, jog teisės aktai nenumato galimybės gaminančio vartotojo per kaupimo laikotarpį suvartotos elektros energijos kiekį, viršijantį į elektros tinklus patiektą elektros energijos kiekį, perkelti į kitą kaupimo laikotarpį, tačiau už gaminančio vartotojo per kaupimo laikotarpį sukauptą elektros energijos kiekį energijos tiekėjas gaminančiam vartotojui kompensuoja iš anksto tarpusavio sutartyse nustatyta tvarka ir sąlygomis.

Įvertinus sutarties nuostatas, laikytina, kad kompensacija už vartotojo sukauptą, bet neatgautą elektros energijos kiekį vartotojui buvo apskaičiuota laikantis sutartyje numatytos tvarkos, todėl VERT nutarė, jog vartotojo reikalavimas nepagrįstas, nes sutartyje nenumatyta kitokia kompensavimo tvarka.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu