Search
Close this search box.
Franke

Istorinis sandėlis – tikrintojų akiratyje

Šiandien paveldosaugininkų ir statybos inspektorių komisija aiškinsis, ar šalia istorinio pastato uostamiesčio Žvejų gatvėje verdančios statybų iš tiesų kelia grėsmę buvusiam uosto sandėliui, kuriame veikia restoranas.

„Vakarų eksprese” jau rašėme apie restorano „Petit Marseille” savininko nusiskundimus, esą dėl iš abiejų pusių vykstančių statybų pradėjo trūkinėti Danės upės krantinėje stovinčio buvusio sandėlio lubos, sienos, ėmė trupėti plytos. Tokia situacija neva kelianti pavojų darbuotojams bei klientams.

Vilnietis verslininkas Saulius Semėnas tuomet žadėjo nenuleisti rankų ir ieškoti teisybės atitinkamose sostinės institucijose, tačiau iki šiol nebuvo skubama sudaryti komisijos, galinčios įvertinti istorinio pastato būklę.

Vis dėlto šiandien jį ketina apžiūrėti Klaipėdos viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento ir Kultūros paveldo departamento specialistai.

S. Semėnas apie komisiją teigė sužinojęs tik iš „Vakarų ekspreso”. Verslininkas piktinosi, kad atitinkamų institucijų apie tai jis nebuvo informuotas gerokai anksčiau – vilniečiui viską mesti ir vykti į Klaipėdą esą nėra paprasta.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas „Vakarų ekspresui” sakė, kad iki komisijos sudarymo buvo renkama informacija apie pastato būklę.

Inspektorius teigia girdėjęs apie nekilnojamojo turto vystymo įmonių grupės „EDP Projektai” pusmetį prieš statybas atliktą ekspertizę. Pagal ją įtrūkimai, dėl kurių S. Semėnas kaltę verčia statybas pradėjusiai įmonei, neva jau buvę. Tą patį tvirtina ir minėtos įmonės projektų vadovas Mantas Milinis.

Anot L. Kavaliausko, sandėlio savininko argumentai, neva pastatas tuoj nugrius, nesą pagrįsti.

Inspektorius būgštauja dėl kitų dalykų. Prasidėjusi Danės krantinių rekonstrukcija aplinkiniams senamiesčio pastatams kelia kur kas didesnę grėsmę nei naujosios statybos.

L. Kavaliauskas prognozuoja, kad artimiausiu metu turėtų pasipilti senamiesčio gyventojų skundai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt