Tikkuurila

Įsibėgėjo Bernardinų sodo tvarkymo darbai

Bernardinų sodas

Prieš dvi savaites uždarytame Bernardinų sode darbai vyksta visu pajėgumu – šiuo metu tvarkomos ir atnaujinamos požeminės komunikacijos, kad jos netrukdytų naujiems augalams. Šiemet planuojama atlikti visus pagrindinius sodo rekonstrukcijos darbus – išvedžioti apšvietimo tinklus, sutvarkyti takus, sukurti mažąją architektūrą, pasodinti didesnius medžius ir krūmus. Kitų metų pavasarį ketinama pabaigti sodinti gėlynus, įrengti alpinariumą.

Sode buvusios vaikų žaidimų aikštelės perkeltos į Rūdininkų skverą ir Vingio parką. Esamos daugiametės gėlės persodinamos į Rūdininkų ir Lazdynų Pelėdos (skveras priešais naują paminklą T.Ševčenkai šalia Halės turgavietės) skverus.

Atkūrus Bernardinų sodą, jis atgaus autentiškus, 19 amžiaus pabaigoje buvusius bruožus: atvirų – uždarų erdvių sistemą su daug šviesos, dailininko A. V. Štrauso kurtą centrinę dalį, botanikos ir vienuolyno sodų ekspozicijas, alpinariumą, rožyną ir kitus istorinius elementus. Rekonstruotas Bernardinų sodas taps naujos kokybės miesto žaliąja erdve, savo išvaizda atitinkančia 19-20 amžiaus sodus, esančius Vakarų Europoje. Atnaujintas sodas bus pritaikytas šiuolaikinio lankytojo kultūriniams ir rekreaciniams poreikiams.

Sodo restauravimo ir atkūrimo projektas paruoštas vadovaujantis 19 amžiaus pabaigos ir 20 amžiaus pradžios istorine ikonografine medžiaga, atspindint šios teritorijos raidą ir išsaugant vertingiausius želdinius.

9 ha teritoriją užimantis Bernardinų sodas yra pačiame Vilniaus senamiesčio branduolyje, šalia Neries ir Vilnios upių slėnių sankirtos, Gedimino pilies ir kalnų parko kalvyno papėdėje. Restauravimas finansuojamas Europos Sąjungos ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.

Bernardinų sodas, anksčiau vadintas Sereikiškių parku, uždarytas iki šių metų gruodžio.

Anton Nikitin, tel. (8 5) 211 2737, el. p. vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu