Ekoklima

Irklų gatvėje jau švenčiamos įkurtuvės

Irklų gatvėje jau švenčiamos įkurtuvės

Šią savaitę pagaliau pradėti dalyti raktai socialinio būsto pietinėje miesto dalyje, ties Irklų ir Karlskronos gatvių sankryža, nuomininkams.

Keletas nekantriausiųjų juos atsiėmė jau užvakar, tačiau masinės dalybos įvyko vakar.

Iš 90-ies butų kol kas išnuomota du trečdaliai. Pasak Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, pradėjus tvarkyti dokumentus, paaiškėjo, jog nemažai asmenų, ilgus metus stovėjusių eilėje valdiškam būstui gauti, šiandien yra išvykę gyventi į užsienį ar įsigijo nuosavą būstą, todėl imta ieškoti kitų pretendentų.

90-ies butų socialiai remtiniems asmenims skirto namo statybą bendrovė „Šiaulių titanas” pradėjo 2006 metų rugsėjį. Pirminiais apskaičiavimais, statyba turėjo atsieiti apie 7 mln. litų, tačiau kol vyko darbai, galutinė sąmata išaugo iki 9,2 mln. litų. Visos išlaidos buvo padengtos iš valstybės biudžeto.

Iš pradžių planuota socialinio būsto statybą užbaigti šių metų pavasarį, paskui – rugsėjį, dar vėliau – gruodžio viduryje, tačiau įvairūs nesklandumai įkurtuves vis atitolindavo.

Atlikus analizę, apsispręsta, kad šiame name bus įrengti 2-3 kambarių butai. Aštuoni iš jų pritaikyti neįgaliesiems. Jų patogumui įrengtas liftas.

Pasak namą administruojančios ir prižiūrinčios VšĮ „Klaipėdos butai” direktorės Polės Maskeliūnienės, naujakuriams už vieną kvadratinį metrą per mėnesį teks mokėti apie 2,3 lito.

Kitaip nei anksčiau, kai valdiški butai buvo skiriami neterminuotam laikui, šiandien su nuomininkais sutartys pasirašomos tik trejiems metams. Terminui pasibaigus, reikalaujama vėl pateikti turimo turto ir pajamų deklaracijas ir žiūrima, ar šeima vis dar atitinka socialiai remtinos statusą.

Pagal įstatymus į socialinį būstą gali pretenduoti savo vardu registruoto būsto neturintis asmuo, kurio metinės pajamos neviršija 12 tūkst. litų. 2-3 asmenų šeimos pajamos negali būti didesnės nei 24 tūkst. litų, o keturių ir daugiau asmenų šeimos vienam nariui tenkančios pajamos turi būti ne didesnės nei po 7 tūkst. litų.

Skaičiai ir faktai

* Pageidaujančiųjų išsinuomoti Savivaldybei priklausančias patalpas nuolat daugėja. Socialinio būsto skyriaus duomenimis, ši tendencija ėmė ryškėti dar 2003-iaisiais. Tuomet eilėje laukė 571 asmuo, o šiandien – vos ne dvigubai daugiau. 2005 metais prašymus pateikė 225 asmenys, 2006 metais – 250. Panašiai tiek prašymų gauta ir šiais metais.

* Šiandien uostamiestyje į socialinį būstą pretenduoja 1101 asmuo ar šeima. Išsinuomoti Savivaldybei priklausantį būstą norą yra pareiškusios 298 jaunos šeimos, 166 našlaičiai ar be tėvų globos likę asmenys, 180 neįgaliųjų. Dar 448 asmenys ar šeimos įrašytos į vadinamąjį bendrąjį sąrašą, teisę į jau turimo socialinio būsto pagerinimą turinčiųjų sąraše – 9 pavardės.

* Seimui patvirtinus Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymą, nuo liepos, be penkių jau esančių eilių socialiniam būstui išsinuomoti, sudaryta dar viena – skirta tris ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms.

* Dėl didžiulės paklausos socialinį būstą ketinama statyti ir ateityje. Jau priimtas sprendimas dėl dar dviejų namų statybos. Vienas jų turėtų iškilti greta jau stovinčio – Irklų g. 1, kitas – Rambyno g. 14. Čia jiems rezervuoti atitinkamai apie 30 arų ir 25,6 aro sklypai.

REKOMENDUOJAME