Franke

IKEA įsikurs ir Lietuvoje

IKEA įsikurs ir Lietuvoje

Ketvirtadienį oficialiai paskelbta, kad Vilniuje, šalia oro uosto, iki 2013 m. pabaigos bus atidarytas pirmasis Baltijos šalyse IKEA baldų ir namams skirtų prekių prekybos centras.

Šį investicijų projektą įgyvendins Islandijos bendrovė „Felit“ pagal franšizės sutartį su IKEA.

Siekdamos, kad šis IKEA investicijų projektas būtų įgyvendinamas Lietuvoje, beveik trejus metus intensyviai dirbo Ūkio ministerija ir viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“, teigiama pastarosios pranešime spaudai.

Be to, šių organizacijų specialistai bendradarbiavo su Susisiekimo ministerijos vadovybe, nes reikėjo užtikrinti, kad bus skirta lėšų nutiesti kelią, sujungsiantį būsimąjį IKEA kompleksą ir Vilniaus vakarinį aplinkkelį. Tai buvo bene vienintelis esminis IKEA reikalavimas Lietuvos atstovams.

„Didžiosios bendrovės investuoja skatinamos ne sentimentų, o apčiuopiamų galimybių. Jei į Lietuvą ateina tokio dydžio bendrovė, tai reiškia, kad pasiteisino pastarųjų metų Vyriausybės politika ir siekis gerinti verslo aplinką bei užtikrinti stabilumą, o investuotojas tai įvertino. Be to, tai rodo, kad buvo teigiamai įvertintas Lietuvos vidaus rinkos potencialas ir privalumai, kuriuos teikia mūsų šalies strateginė padėtis“, – pranešime cituojamas ūkio ministras Rimantas Žylius.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Nociaus, svarbus argumentas bendraujant su IKEA atstovais buvo faktas, jog jau daug metų įvairios Lietuvoje veikiančios baldų gamybos ir kitų sričių įmonės gamina produkciją IKEA užsakymu.

„Dėl to atrodė visiškai natūralu, kad Lietuvoje turi atsirasti ir IKEA prekybos centras. Ši idėja pradėjo materializuotis prieš maždaug pusantrų metų, ir mes dėjome daug pastangų, kad šis projektas judėtų mums palankia kryptimi“, – sakė M. Nocius.

IKEA – viena didžiausių bendrovių pasaulyje, prekiaujančių baldais ir interjero prekėmis. IKEA planuoja, kad jos apyvarta 2011 metais sieks 26 mlrd. eurų (89,8 mlrd. litų). Šiuo metu 41-oje pasaulio šalyje veikia 325 IKEA prekybos kompleksai, kurių vidutinis plotas siekia 25–30 tūkst. kvadratinių metrų.

Neskaičiuojant IKEA investicijos, nuo šių metų pradžios Ūkio ministerijos ir „Investuok Lietuvoje“ pastangomis į Lietuvą pritraukta 16 investicijų projektų, kurių bendra vertė daugiau kaip 300 mln. litų. Įgyvendinant šiuos projektus numatyta sukurti daugiau kaip 2200 naujų darbo vietų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu