Franke

Hanner ir „Baltic Industrial Fund II“ vystys tvarios statybos konstrukcijų gamyklos projektą N. Akmenėje

Akmenės LEZ

Tarptautinė investicinė VMG grupė sutarė su Hanner dėl investicijų ir partnerystės kuriant unikalų statybos konstrukcijų projektą. Kompanija prisidės prie pirmojo šalyje tvarių statybos konstrukcijų gamyklos projekto vystymo Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), į kurį pirmuoju etapu iš viso bus investuota iki 100 mln. eurų ir sukurta per 200 naujų darbo vietų.

Hanner grupės įmonė „Trust Capital“ tapo gamyklos projektą operuojančios VMG grupės bendrovės „VMG Lignum construction“ dalininke. Kontrolinį akcijų paketą išlaikys turto valdymo bendrovės BRAITIN valdomas investicinis fondas „Baltic Industrial Fund II“. 

Projektą 2021 metais iniciavusios VMG grupės vienintelio akcininko ir investuotojo Sigito Paulausko teigimu, dabartiniame neapibrėžtumo kontekste, stambaus investuotojo atėjimas rodo pasitikėjimą kompanijos vystomais, į strateginę sektoriaus perspektyvą orientuotais projektais.

„Prieš dvejus metus, nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių, Akmenės LEZ sėkmingai atidarėme vieną galingiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklą. Išliekame nuoseklūs ir toliau projektuojame proveržį, kurdami globaliai rinkai skirtų tvarių medienos gaminių gamybos ekosistemą. Naujo investuotojo atėjimas rodo, kad tvarių statybos konstrukcijų projekto idėja juda sėkminga kryptimi“, – sako S. Paulauskas.

Jo teigimu, į Europos Sąjungos Žaliąjį kursą orientuota organinių statybos konstrukcijų gamykla turi potencialo Lietuvą paversti šių gaminių eksporto epicentru.

„Šiam tikslui pasiekti svarbus ne tik pramonės, bet ir vystytojų, inžinierių, architektų, statybos kompanijų, savivaldybių ir valstybės institucijų susitelkimas. Taršūs statybos ir renovacijos medžiagų gamintojai turi persiorientuoti prie šiuolaikinių reikalavimų. Kartu sukursime tam reikalingą stimulą“, – teigia S. Paulauskas.

Pasak Hanner valdybos pirmininko Arvydo Avulio, organinės statybos konstrukcijos turi daug perspektyvų ir atitinka ES žaliojo kurso strategiją, o tvarių statybos konstrukcijų poreikis ateityje ženkliai išaugs. Investicijos į tvarių statybos konstrukcijų gamyklą atitinka strateginę Hanner grupės veiklos kryptį – ir toliau dirbti statybų ir NT sektoriuje, bei tuo pačiu leidžia diversifikuoti Hanner investicijų portfelį.

„VMG ir Hanner bendradarbiavimas sukurs sinergiją, nes bus panaudota ilgametė VMG patirtis pramonėje ir Hanner patirtis statybų ir NT versle“ – teigia Arvydas Avulis, UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas. 

Privačių investuotojų lėšomis vystoma statybos ir pastatų renovacijos tvarių konstrukcijų gamykla, planuojama, bus užbaigta iki 2024 metų. Pirmajame etape numatoma investicijų vertė į šį projektą turėtų siekti iki 100 mln. eurų. Iki 2025 m. pilnai išvysčius gamybos pajėgumus ir įgyvendinus visus planuojamus projekto etapus, investicijos turėtų pasiekti 170 mln. eurų, o naujų darbo vietų skaičius nuo 200 išaugti iki 350.

„Mūsų fondo investuotojams tvarumas ir ilgalaikis teigiamas poveikis aplinkai buvo reikšmingi apsisprendimo investuoti faktoriai, lygiai svarbūs ir partneriai, kurių pastangomis bus įgyvendintas projektas. VMG ir Hanner patirties ir kvalifikacijos junginys leidžia jaustis ramiems dėl tolesnių gamyklos plėtros etapų“, –­ teigia valdymo bendrovės BRAITIN direktorius Rytis Davidovičius.

Tradicinės statybinės medžiagos kaip betonas, plienas ir aliuminis, lemia apie 23 proc. visų pasaulinių CO2 emisijų. Būtent medžiagos lemia 90 proc. visų naujos statybos CO2 emisijų. Europos Sąjungos žaliajame kurse valstybės narės yra raginamos taršias tradicines medžiagas keisti atsinaujinančiomis organinėmis.

Lietuvos Vyriausybė yra įsipareigojusi nuo 2024 m. naujų visuomeninių pastatų statyboje naudoti bent 50 proc. atsinaujinančių organinių medžiagų.

Planuojama, kad iki 2024 m. N. Akmenėje turėtų būti gaminamas visas daugiaaukštei tvariai statybai ir renovacijai reikalingų gaminių asortimentas. Čia pagaminta produkcija bus orientuota į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių rinką, kur jau šiuo metu apie 30-40 proc. naujų gyvenamųjų namų yra statomi iš tvarių organinių medžiagų.

Nuo 2020 m. Akmenės LEZ jau veikia viena didžiausių Europoje VMG grupės medienos drožlių plokštės gamykla. Į jos pajėgumus kompanija yra investavusi apie 150 mln. eurų ir sukūrusi 170 aukštos pridėtinės vertės naujų darbo vietų.

Toje pačioje vietoje artimiausiu metu turėtų būti oficialiai atverta ir nauja VMG grupės korpusinių baldų gamykla – „VMG Akmenės baldai“. Investicijos į šį projektą sieks apie 80 mln. eurų. Ateityje gamykloje bus sukurta iki 600 naujų darbo vietų.

Įgyvendinusi investicinius projektus, VMG grupė Akmenės LEZ iki 2025 m. iš viso bus sukūrusi daugiau nei 1000 naujų darbo vietų, o bendra investicijų suma sieks per pusę milijardo eurų.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu