Franke

Gyventojai šildymo sezono pradžios gali sulaukti jau po poros savaičių

Gyventojai šildymo sezono pradžios gali sulaukti jau po poros savaičių

Nors saulė vis dar palepina paskutiniais šiltesniais spinduliais, gyventojai su nerimu laukia atvėsusių orų ir tris paras žemiau 10 laipsnių nukritusios vidutinės oro temperatūros – šildymo sezono pradžios. Sinoptikai teigia, kad tiksliai prognozuoti vidutinę temperatūrą kelių savaičių priekin yra sudėtinga, tačiau yra tikimybė, kad šildymas bent sostinėje gali būti įjungtas spalio pirmoje pusėje.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pateikia keturių savaičių į priekį prognozuojamas vidutines savaičių temperatūras. Sinoptikų skaičiavimu, pirmoji spalio savaitė šildymo sezono bijančių gyventojų dar neturėtų gąsdinti: numatoma, kad vidutinė savaitės temperatūra bus apie 10,5 laipsnio šilumos.

Spalio 8–15 d. sinoptikai spėja, kad vidutinė savaitės temperatūra jau gali būti nukritusi žemiau 10 laipsnių – iki 8 laipsnių. Trečioji ateinančio mėnesio savaitė žada būti dar šaltesnė – vidutinė savaitės temperatūra prognozuojama apie 6,5 laipsnius šilumos.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė teigė, kad ilgalaikių prognozių tarnyba nesudaro, todėl tiksliai pasakyti, kad gyventojai gali tikėtis šildymo sezono sunku.

„Savaitės vidutinė temperatūra žemesnė nei 10 laipsnių jau turėtų būti spalio antrą savaitę. Tačiau kaip ji išsiskirstys teritorijoje nežinia. Žinoma, pajūryje bus naktys šiltesnės, rytiniuose rajonuose greičiau temperatūra nukrinta žemiau 10 laipsnių“, – komentavo specialistė.

Pasak pašnekovės, vidutinė savaitės temperatūra dar nerodo, kad tris dienas bus užfiksuota žemesnė dienos temperatūra nei reikalinga šildymo sezonui, tačiau teigė, kad Vilniuje tokia temperatūra tris paras gali būti užfiksuota dėl miesto geografinės padėties rytuose.

„Greičiausiai jau galima tikėtis, kad iki spalio vidurio Vilniuje turės įjungti šildymą“, – spėjo sinoptikė.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu