Tikkuurila

Gyventojai, norintys jungtis prie centralizuotos šilumos sistemos, jau gali pasinaudoti subsidijomis

Gyventojai, norintys jungtis prie centralizuotos šilumos sistemos, jau gali pasinaudoti subsidijomis

Individualių namų ir daugiabučių gyventojai, kurie būstą šildo dyzeliu, anglimi ar durpių briketais, bet nori atsisakyti neefektyviai naudojančių šilumą, orą teršiančių šildymo įrenginių ir prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, jau gali pasinaudoti subsidijomis. Jie tai gali padaryti per šilumos tiekimo įmones, kurios gaus paramą. Iš Klimato kaitos programos šiemet tam skirta 2 mln. eurų.

Maksimalus subsidijos dydis neturi viršyti vieno ar dviejų butų namui 2,5 tūkst. eurų, daugiabučiui – 10 tūkst. eurų. Subsidijos dydis taip pat neturi viršyti 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. Jeigu pareiškėjas ir paramos gavėjas įgyvendina brangesnį projektą, skirtumą turi kompensuoti savo lėšomis.

Kvietimą šiai paramai Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė pirmadienį. Paraiškas automatizuotų šilumos punktų įrengimui individualiame (vienbutyje, dvibutyje) name ar daugiabučiame iki 2022 m. vasario 1 d. arba iki kol pakaks paramai skirtų lėšų gali teikti šilumos tiekėjai. Jie turi būti įgalioti individualių namų savininkų ir daugiabučių namų gyventojų atstovauti jiems gaunant APVA paramą ir visiškai įgyvendinti projektą.

Paraiškas subsidijai gauti galima teikti per informacinę sistemą APVIS https://apvis.apva.lt/

Sąlygas subsidijai gauti rasite APVA svetainėje https://www.apva.lt/call/kvietimas/

Paramos tikslas – pakeisti iškastinį kurą naudojančius šilumos gamybos įrenginius ir taip sumažinti aplinkos taršą, padidinti energinį efektyvumą. Mažinti klimato kaitos padarinius ir gerinti oro kokybę padės šilumos tiekimas centralizuotais šilumos tinklais, įrengiant šilumos punktus prie namų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu